Pobierz materiał i Publikuj za darmo
David Garrett, skrzypek niemiecko-amerykańskiego pochodzenia, już w wieku 13 lat, jako najmłodszy artysta w historii, podpisał kontrakt z prestiżową wytwórnią Deutsche Grammophon. Szlifował swój talent w jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecie - Julliard School w Nowym Jorku. Od tego momentu David Garrett współpracuje z najsłynniejszymi dyrygentami na świecie, takimi jak: Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Riccardo Chailly i Andrés Orozco-Estrada.
Podczas konferencji w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej, poświęconej kwietniowemu koncertowi, David Garrett przypomniał o artystach, których twórczość legła u podstaw najnowszego albumu „Iconic”.
„Miałem szczęście i honor pracować z przedstawicielami wybitnego, muzycznego pokolenia - i to właśnie jemu dedykuję tę płytę. Mam na myśli Idę Haendel, Isaaca Sterna, Yehudę Menuhina, Itzhaka Perlmana. Stanowią oni dla mnie wzór, jednak w muzyce chodzi nie o naśladowanie, a czerpanie inspiracji. Stąd mój autorski pomysł na nową aranżację wybranych utworów” - tłumaczył David Garrett.
Wirtuoz skrzypiec przekonuje, że jego misją jest popularyzowanie muzyki klasycznej, zwłaszcza wśród młodszej widowni. W tym celu artysta zaczął łączyć muzykę poważną z elementami pop, a także rhythm and bluesa. Zaowocowało to już trzynastoma albumami studyjnymi, ponad milionem sprzedanych egzemplarzy oraz setkami tysięcy osób z całego świata, śledzącymi jego aktywność w kanałach społecznościowych.
„Niestety, wiele pięknych dzieł z wcześniejszych okresów twórczości wybitnych wirtuozów popadło w zapomnienie. Przypominając światu te wspaniałe melodie, czuję zarówno zaszczyt, jak i odpowiedzialność. Pragnę na nowo przywrócić je do życia” - powiedział David Garrett.
Skrzypek jest również bardzo otwartą i charyzmatyczną postacią, tworzącą z każdego swego występu porywające widowisko - zarówno wtedy, gdy gra energetyczne „Viva la Vida” zespołu Coldplay lub „Dangerous” Davida Guetty, jak i prezentując klasyczne melodie Bacha czy Mozarta.
„Jest tak wiele rzeczy, które mogę i pragnę przekazać widowni podczas koncertu, tworząc wieczór pełen radości i zabawy, ale również ucząc widzów czegoś nowego. To dla mnie podstawowe kwestie definiujące udany występ - oczywiście poza doskonałym wykonaniem repertuaru” - zaznaczył David Garrett.
Artysta przypomniał również, jak istotną rolę w jego karierze odegrała Polska - czy to ze względu na wybitnych artystów, z którymi współpracował na różnych etapach życia, czy doskonałąj atmosferę, towarzyszącą każdemu występowi przed polską publicznością.
„Granie na skrzypcach jest czymś bardzo bliskim polskiemu sercu. Sądzę, że są one instrumentem, z którym łączy Was silna, emocjonalna więź. Może dlatego zawsze czuję się wyśmienicie, grając w Waszym kraju” - podkreślał David Garrett.
Koncert wirtuoza skrzypiec w Warszawie będzie jedyną okazją, aby w Polsce wziąć udział w tym niesamowitym widowisku. Dalsza trasa artysty, promującego album „Iconic”, prowadzi przez niemal wszystkie kontynenty i „światowe stolice” muzyki klasycznej.
„David Garrett to niekwestionowany wizjoner i topowy skrzypek obecnych czasów. Jego interpretacje utworów od wielu lat rozbudzają emocje, poruszają i wprawiają w niesamowity nastrój. David Garrett ma w Polsce wielkie rzesze oddanych fanów. Nic więc dziwnego, że w kwietniu polska publiczność ponownie usłyszy go na żywo” - zaznacza Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu artysty.
Bilety na koncert Davida Garretta 18 kwietnia w warszawskiej hali COS Torwar są dostępne na stronie www.biletserwis.pl.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.12.2022, 13:09 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Kilkadziesiąt spośród ponad miliona: PAP wybrała ze swych zbiorów najlepsze zdjęcia 2024 r. PAP
Mijający rok obfitował w historyczne, przełomowe momenty, a przy każdym z nich byli obecni fotoreporterzy Polskiej Agencji Prasowej oraz współpracujących z PAP agencji. Ze swoich zbiorów PAP wybrała najlepsze zdjęcia 2024 r. Są wśród nich np. fotografie z powodzi w Kłodzku czy krwawiący po postrzale Donald Trump.- 31.12.2024, 16:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa