Pobierz materiał i Publikuj za darmo

David Garrett, skrzypek niemiecko-amerykańskiego pochodzenia, już w wieku 13 lat, jako najmłodszy artysta w historii, podpisał kontrakt z prestiżową wytwórnią Deutsche Grammophon. Szlifował swój talent w jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecie - Julliard School w Nowym Jorku. Od tego momentu David Garrett współpracuje z najsłynniejszymi dyrygentami na świecie, takimi jak: Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Riccardo Chailly i Andrés Orozco-Estrada.
Podczas konferencji w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej, poświęconej kwietniowemu koncertowi, David Garrett przypomniał o artystach, których twórczość legła u podstaw najnowszego albumu „Iconic”.
„Miałem szczęście i honor pracować z przedstawicielami wybitnego, muzycznego pokolenia - i to właśnie jemu dedykuję tę płytę. Mam na myśli Idę Haendel, Isaaca Sterna, Yehudę Menuhina, Itzhaka Perlmana. Stanowią oni dla mnie wzór, jednak w muzyce chodzi nie o naśladowanie, a czerpanie inspiracji. Stąd mój autorski pomysł na nową aranżację wybranych utworów” - tłumaczył David Garrett.
Wirtuoz skrzypiec przekonuje, że jego misją jest popularyzowanie muzyki klasycznej, zwłaszcza wśród młodszej widowni. W tym celu artysta zaczął łączyć muzykę poważną z elementami pop, a także rhythm and bluesa. Zaowocowało to już trzynastoma albumami studyjnymi, ponad milionem sprzedanych egzemplarzy oraz setkami tysięcy osób z całego świata, śledzącymi jego aktywność w kanałach społecznościowych.
„Niestety, wiele pięknych dzieł z wcześniejszych okresów twórczości wybitnych wirtuozów popadło w zapomnienie. Przypominając światu te wspaniałe melodie, czuję zarówno zaszczyt, jak i odpowiedzialność. Pragnę na nowo przywrócić je do życia” - powiedział David Garrett.
Skrzypek jest również bardzo otwartą i charyzmatyczną postacią, tworzącą z każdego swego występu porywające widowisko - zarówno wtedy, gdy gra energetyczne „Viva la Vida” zespołu Coldplay lub „Dangerous” Davida Guetty, jak i prezentując klasyczne melodie Bacha czy Mozarta.
„Jest tak wiele rzeczy, które mogę i pragnę przekazać widowni podczas koncertu, tworząc wieczór pełen radości i zabawy, ale również ucząc widzów czegoś nowego. To dla mnie podstawowe kwestie definiujące udany występ - oczywiście poza doskonałym wykonaniem repertuaru” - zaznaczył David Garrett.
Artysta przypomniał również, jak istotną rolę w jego karierze odegrała Polska - czy to ze względu na wybitnych artystów, z którymi współpracował na różnych etapach życia, czy doskonałąj atmosferę, towarzyszącą każdemu występowi przed polską publicznością.
„Granie na skrzypcach jest czymś bardzo bliskim polskiemu sercu. Sądzę, że są one instrumentem, z którym łączy Was silna, emocjonalna więź. Może dlatego zawsze czuję się wyśmienicie, grając w Waszym kraju” - podkreślał David Garrett.
Koncert wirtuoza skrzypiec w Warszawie będzie jedyną okazją, aby w Polsce wziąć udział w tym niesamowitym widowisku. Dalsza trasa artysty, promującego album „Iconic”, prowadzi przez niemal wszystkie kontynenty i „światowe stolice” muzyki klasycznej.
„David Garrett to niekwestionowany wizjoner i topowy skrzypek obecnych czasów. Jego interpretacje utworów od wielu lat rozbudzają emocje, poruszają i wprawiają w niesamowity nastrój. David Garrett ma w Polsce wielkie rzesze oddanych fanów. Nic więc dziwnego, że w kwietniu polska publiczność ponownie usłyszy go na żywo” - zaznacza Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu artysty.
Bilety na koncert Davida Garretta 18 kwietnia w warszawskiej hali COS Torwar są dostępne na stronie www.biletserwis.pl.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.12.2022, 13:09 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Stradom House Membership Club - rusza pierwszy w Polsce lifestylowy klub członkowski
Eleganckie butikowe brandy, szczególnie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, coraz częściej oferują koncept klubów członkowskich. Polska nie pozostaje w tyle - w kwietniu, w Krakowie, rusza Stradom House Membership Club - projekt innowacyjny w skali kraju.- 17.03.2023, 09:11
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Stradom House
-
Image
Nowa platforma wideo i 1 000 000 złotych dla twórców. Rusza Betclic Studios
Na polskim rynku debiutuje Betclic Studios - studio i platforma wideo, na której dostępne są filmy dokumentalne o ciekawych historiach ze świata sportu, kultury i nie tylko. Równocześnie ze startem Studios, Betclic ogłosił uruchomienie programu grantowego dla młodych twórców. W ramach inicjatywy marka przeznaczy aż 1 milion złotych na realizację najciekawszych pomysłów.- 15.03.2023, 11:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Betclic
-
Okolicznościowy cykl w radiowej Jedynce - „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II”
Program 1 Polskiego Radia zaprasza do słuchania wyjątkowych nagrań z wypowiedziami papieża Polaka. Już teraz cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” w radiowej Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18:33, w niedziele o godz. 18:25. Emisja potrwa do 2 kwietnia.- 14.03.2023, 10:57
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Polskie Radio