Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Uroczysty koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR), który zainauguruje Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021, rozpocznie się o godz. 20:30. Transmisja w TVP zaplanowana jest na godz. 21:00. W trakcie widowiska zostanie zaprezentowany repertuar stanowiący wizytówkę Polski na świecie.
„Muzyka jest naszym największym atutem w zakresie dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza, że wiele utworów było wykorzystywanych w światowej kinematografii i jest znanych międzynarodowej widowni - podkreślają organizatorzy Szczytu. - Zapraszając do udziału w projekcie zarówno gwiazdy, jak i młodych instrumentalistów, stawiamy na świeże, niepoddające się schematom podejście do muzyki. Błyskotliwe i żywiołowe reinterpretacje klasyki wzbogacone muzyką elektroniczną, rockiem i jazzem idealnie będą współgrać ze Szczytem Cyfrowym” - zaznaczają.
Repertuar koncertu skonstruowany jest w oparciu o kompozycje m.in. Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara, Jana Kaczmarka, Krzysztofa Komedy oraz występ m.in. Stanisława Soyki, Piotra Cugowskiego, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Atom String Quartet, Sebastiana Karpiela-Bułecki.
Na koncercie wystąpi również pochodzący z Kamerunu Richard Bona, multiinstrumentalista i były członek Pat Metheny Group. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Adam Sztaba, znany z umiejętności łączenia stylów muzycznych, kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny.
Drugiego dnia szczytu, 7 grudnia, zaplanowany jest występ wielokrotnego laureata XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Austriaka Ingolfa Wundera.
8 grudnia o godz. 19:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się Noc Muzyki IGF 2021.
„Zapraszamy wszystkich entuzjastów muzyki, bez względu na umiejętności do wspólnego grania i śpiewania” – czytamy na stronie Szczytu.
Pełną listę atrakcji, z których będą mogli skorzystać w Katowicach uczestnicy Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021, można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/igf2021/atrakcje-igf2021.
Wszyscy uczestnicy szczytu w terminie od 5 do 12 grudnia mają zapewniony bezpłatny przejazd środkami publicznego transportu zbiorowego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Udział w Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 jest wolny i bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na https://www.gov.pl/igf2021.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.12.2021, 08:51 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce