Newsletter

Nauka i technologie

AFS uruchamia 150 stypendiów wirtualnej wymiany dla dziewcząt w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki

04.05.2022, 16:07aktualizacja: 04.05.2022, 16:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

AFS Intercultural Programs
AFS Intercultural Programs

NOWY JORK, 4 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- AFS Intercultural Programs z dumą uruchamia AFS Global STEM Accelerators (Globalne Akceleratory STEM AFS): program wirtualnej wymiany z pełnym stypendium stworzony, by dać 150 młodym kobietom z całego świata dostęp do edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, STEM (nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki) i wpływu społecznego.

Zgłoszenia mogą nadsyłać młode kobiety (w wieku 15-17,5 lat) z całego świata, które mają silną motywację, by przyczynić się do wprowadzenia zmian w swoich społecznościach. Dodatkowo AFS przyzna stypendia uchodźcom i dziewczętom z wysiedlonych społeczności z całego świata.

Dajemy młodym ludziom narzędzia, by mogli tworzyć bardziej ekologiczną przyszłość

Dzięki wciągającym metodom nauki, stypendystki AFS Global STEM Accelerators uzyskają kluczowe kompetencje techniczne, takie jak kompetencje cyfrowe, z zakresu myślenia projektowego i korzystania z danych oraz ogólne umiejętności, takie jak inteligencja emocjonalna, świadomość międzykulturowa i umiejętność pracy w zespole – to cenne umiejętności, które są coraz bardziej poszukiwane w globalnej gospodarce i kluczowe dla wspierania zrównoważonego rozwoju.

W ciągu dwunastu tygodni stypendystki przygotują prototypy wpływu społecznego i podsumowujące prezentacje przedstawiające potencjalne rozwiązania rzeczywistych wyzwań z naciskiem na zrównoważony rozwój. Po ukończeniu programu, stypendystki uzyskają certyfikat Advanced Certificate on Global Competence for Social Impact (Certyfikat ogólnych kompetencji w zakresie wpływu społecznego na poziomie zaawansowanym) przyznawany przez AFS i Uniwersytet Pensylwanii oraz oficjalną opinię i uzasadnienie przygotowane przez Penn's Center for Social Impact Strategy. Stypendystki otrzymają także zaproszenie do dołączenia do światowej społeczności absolwentów AFS, która oferuje możliwości mentoringu i spotkań.

Umożliwianie młodym ludziom wprowadzania zmian dzięki nauce STEM

AFS Intercultural Programs to globalna sieć wymiany działająca w modelu non-profit, mająca dziesiątki lat doświadczeń w zakresie edukacji ukierunkowanej na skutki.

„Takie umiejętności, jak komunikacja międzykulturowa, empatia i rozwiązywanie konfliktów są absolutnie kluczowe dla naszego świata. Edukowanie większej liczby młodych ludzi, aby mogli być obywatelami świata ma zasadnicze znaczenie, jeśli chcemy przyszłości opartej o zrównoważony rozwój” – powiedział Daniel Obst, prezes i dyrektor generalny AFS.

Program Accelerators jest częścią szerszej inicjatywy AFS Global STEM Changemakers Initiative, pięcioletniego stypendium, którego celem jest zapewnienie pięciu tysiącom młodych ludzi z całego świata możliwości angażującej nauki w obrębie STEM i kompetencji ogólnych oraz w ramach programów wymiany międzykulturowej skupionych na zrównoważonym rozwoju. Inicjatywa jest zarządzana przez AFS i finansowana prze bp, globalną zintegrowaną firmę energetyczną. bp wspiera tego rodzaju inicjatywy, aby pomóc tworzyć bazę osób o kompetencjach w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki, których potrzebuje świat, aby tworzyć ekologiczne rozwiązania i wspierać różnorodność talentów w dziedzinie STEM.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja. Więcej informacji i możliwość aplikowania na stronie: afs.org/global-stem/accelerators.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1809271/STEM_Accelerators.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1809272/AFS_Logo.jpg

Źródło: AFS Intercultural Programs

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.05.2022, 16:07
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii