Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Od marca 2019 r. w Polsce wydaje się e-dowody, wyposażone w tzw. warstwę elektroniczną, która w połączeniu z aplikacją eDO App - dostarczaną przez PWPW, umożliwia zdalne potwierdzenie tożsamości. Do tej pory wydano ich blisko 6 mln, a z każdym miesiącem przybywa ich ok. 250 tys.
Od dziś każdy, kto posiada e-dowód, a także ustalił do niego 4-cyfrowy PIN, będzie mógł w kilku prostych krokach otworzyć rachunek na www mBanku.
„Ten proces to alternatywa dla >>konta na selfie<<, które można łatwo założyć przez aplikację mobilną mBanku. Chcieliśmy, żeby klient miał tak samo zautomatyzowaną i prostą ścieżkę założenia rachunku, niezależnie od tego, w jakim kanale zawnioskuje. Dzisiaj już 20 proc. dorosłych Polaków ma swój e-dowód, a to otwiera drogę do prawdziwej digitalizacji nie tylko tego procesu, ale też kolejnych, związanych z koniecznością potwierdzania tożsamości” – tłumaczy Joanna Erdman, koordynująca projekt w mBanku.
„Cały proces potwierdzania tożsamości odbywa się automatycznie i jest dostępny z dowolnego miejsca, co obecnie jest szczególnie istotne oraz wynika z potrzeb klientów. Aplikacja eDO App nie tylko ułatwia założenie konta, ale także pozwala wyeliminować potencjalne błędy w wypełnianiu wniosku, a dodatkowo uniknąć oszustw. Cieszymy się, że to akurat z mBankiem - postrzeganym jako lider technologiczny w swojej branży - uruchomiliśmy tę usługę” – wyjaśnia Konrad Jaczewski, dyrektor Pionu Produktów Cyfrowych PWPW.
Co trzeba mieć, żeby otworzyć konto w ten sposób?
- e-dowód
- 4-cyfrowy PIN do e-dowodu
- telefon z NFC
- aplikację mobilną eDO App
- dostęp do internetu
Wystarczy na stronie www.mBank.pl wybrać typ rachunku i uruchomić wniosek, który przeprowadzi klienta przez kolejne kroki. Następnie po wybraniu automatycznego pobrania danych z e-dowodu, należy zeskanować w aplikacji eDO App widoczny we wniosku kod QR lub przepisać numer umieszczony pod nim.
W następnym kroku należy przyłożyć telefon tylną stroną do e-dowodu (tam, gdzie znajduje się antena NFC) i poczekać na odczyt danych, a potem zaakceptować operację 4-cyfrowym PIN-em nadanym w urzędzie podczas odbioru dowodu.
Po tym, gdy bank potwierdzi tożsamość zostanie uzupełnienie danych kontaktowych, zatwierdzenie umowy kodem z SMS-a i rachunek jest już otwarty.
Źródło informacji: PWPW
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.03.2021, 11:41 |
Źródło informacji | PWPW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Przełomowe połączenie sztucznej inteligencji z systemami bankowymi HEUTHES
Zespół do spraw sztucznej inteligencji powołany w połowie 2024 roku osiągnął swój pierwszy kamień milowy w rozwoju systemów HEUTHES. Zgodnie z zapowiedzią udostępniona została pierwsza z funkcji, nad którą pracowała grupa specjalistów, czyli połączenie AI z systemami HEUTHES.- 07.02.2025, 11:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: HEUTHES sp. z o.o.
-
Image
TCL prezentuje najświeższe innowacje w zakresie komercyjnych wyświetlaczy na targach ISE 2025
- 06.02.2025, 14:57
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Samotność młodych w wirtualnym tłumie. Jak budować bezpieczną relację ze światem online?
Ponad połowa nastolatków czuje się osamotniona w mediach społecznościowych, a jednocześnie 43 procent młodych ludzi korzysta z mediów społecznościowych, by poczuć się lepiej - wynika z opracowania „Nastolatki 3.0. Raport z ogólnopolskiego badania uczniów i rodziców”. Te dane niepokoją. Jaka jest wirtualna rzeczywistość młodych i ich bardzo realne emocje z tym związane? Czy na pewno je rozumiemy? W czym młodzież potrzebuje naszej pomocy? Jak możemy jej skutecznie udzielić? Zapraszamy na Galę DBI (Dnia Bezpiecznego Internetu), który obchodzony jest 11 lutego.- 06.02.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: NASK
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ