Newsletter

Nauka i technologie

Najnowsza autorska technologia HEUTHES - DOREMO (Document Recognition Module)

17.04.2024, 12:22aktualizacja: 17.04.2024, 12:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HEUTHES Sp. z o.o. (1)
HEUTHES Sp. z o.o. (1)
Firma HEUTHES od początku swojego istnienia prowadzi działalność innowacyjno-rozwojową, a także jest jednym z liderów w branży IT na rynku polskim wprowadzającym autorskie technologie, które wspomagają funkcjonowanie systemów bankowych oraz ERP.

Najnowszym, własnym produktem HEUTHES jest technologia DOREMO, która umożliwia rozpoznawanie dokumentów (faktur, paragonów, WZ, umów kredytowych, dokumentów postępowania windykacyjnego, komorniczego, sądowego itd.). DOREMO jest zintegrowane z systemem OCR, który rozpoznaje zeskanowane dokumenty i zapisuje treść w formie dodatkowej warstwy tekstowej pliku PDF. DOREMO przeszukuje treść dokumentu i wynik analizy zapisuje jako załącznik XML do pliku PDF. Za pomocą tej technologii można przeszukiwać archiwum zeskanowanych dokumentów po zawartości np. określonych słów/zdań, numerów spraw czy dat.

OCR i DOREMO można wykorzystać w obiegu Faktur Zakupowych, które są przekształcane do ujednoliconego PDF, elementy sztucznej inteligencji rozpoznają i analizują dokument, dokładają warstwę tekstową i dołączają załącznik do PDF w formacie XML zgodnym z KSeF lub EDI gs1. Po uwierzytelnieniu są wczytywane do modułu Faktur Zakupowych.

Technologia DOREMO będzie pomagała w budowaniu tezaurusa heurystycznego (słownika) słów kluczowych i ich synonimów, tak aby dany dokument był rozpoznany w jak najwyższym stopniu. Możliwe będzie zapisywanie schematów wykrytych już dokumentów, generowanych przez daną firmę np. faktur identyfikowanych poprzez NIP. Tezaurus będzie wzbogacany na bieżąco i będzie zawierał słowa kluczowe dla danego dokumentu i zapisane schematy, które w przyszłości będą się powielały np. umowy kredytowe, które mają jednolitą strukturę tekstu. HEUTHES ma nadzieję, że wkrótce DOREMO będzie mogło używać generatywnej sztucznej inteligencji.

Technologia DOREMO będzie wspomagała funkcjonowanie internetowego systemu obsługi firmy ISOF-ERP zarówno w bankowości, jak i w przedsiębiorstwach.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.04.2024, 12:22
Źródło informacji HEUTHES Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ