Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Przeciętny Polak wytwarza 330 kg odpadów rocznie, łącznie frakcji energetycznej produkujemy nawet 6 mln ton, odpadów przemysłowych aż 113,8 mln ton, a rynek wciąż oczekuje na systemowe rozwiązania prawne. Polskie zasoby wodne są 3 razy mniejsze niż szacowana średnia UE, spółki wod-kan walczą o jej niemarnowanie, równocześnie poszukując ścieżek ku samowystarczalności energetycznej. Włączanie zielonej energii do miksu energetycznego spółek staje się częścią odpowiedzialności biznesu, wraz z dążeniem do realizacji postulatów gospodarki o obiegu zamkniętym… To tylko impresje z jubileuszowego wydania „Ochrona środowiska w Polsce. Perspektywy najbliższych lat”.
„Tego co dzieje się obecnie, nie spodziewał się nikt. Wierzymy jednak, że moment kryzysu posłuży refleksji, nie tylko nad wartościami rodzinnymi, ale i środowiskowymi. Przyroda, człowiek i biznes to system naczyń połączonych. Nasza redakcja dzieli się efektem wielotygodniowych prac, zachęcając do twórczego spędzenia czasu w domach” – mówi Marta Wierzbowska-Kujda, redaktor naczelna Teraz Środowisko, zachęcając do lektury. Publikacja jest dostępna bezpłatnie na stronie www.teraz-srodowisko.pl.
Ponad 8 tys. opublikowanych artykułów, 320 wypowiedzi ekspertów na wyłączność, 4 tys. aktów prawnych, a do tego aktualne oferty pracy i wydarzenia branżowe. To bilans redakcji Teraz Środowisko, która w ciągu 5 lat stworzyła jedno z najważniejszych polskich mediów z zakresu ochrony środowiska. Z okazji jubileuszu, redakcja zwróciła się z pytaniami do czołowych przedstawicieli sektora, tworząc publikację przedstawiającą status quo i perspektywy rozwoju poszczególnych branż. Na ile tytułowe perspektywy zyskają, a na ile stracą na znaczeniu po epidemii? Warto pochylić się nad tymi myślami TERAZ.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.04.2020, 12:39 |
Źródło informacji | Cogiterra |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |