Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Skuteczne pranie w zimnej wodzie i lodówka, która oszczędza Twoją energię
Istnieje kilka inteligentnych technologii Samsung, które sprawiają, że energię możemy oszczędzać de facto bez wysiłku, prosto i przy codziennym użytkowaniu. Takie możliwości daje m.in. program Pranie Optymalne AI w pralkach Samsung [1]. Za pomocą precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania. Program Pranie optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie energii i detergentu z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia. Natomiast dzięki technologii Samsung AI EcoBubble™ możemy skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii do 70% przy zachowaniu skuteczności prania [2].
Co więcej, w tym roku Samsung wprowadził na rynek, przełomową technologię, dzięki której lodówka chłodzi i oszczędza energię elektryczną jednocześnie [3]. Nowe lodówki Samsung zostały wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia połączenie urządzenia z aplikacją SmartThings. Aby oszczędzać do 15% energii w aplikacji, jednym przyciskiem włączamy tryb AI Energy Mode. Natomiast w piekarniku Samsung Dual Cook Steam™ przygotujemy dwie potrawy jednocześnie, w różnych trybach i temperaturach. Możemy też piec naszą potrawę tylko w połowie piekarnika, nie rozgrzewając całości. Oszczędzając nie tylko energię, ale również czas.
Inteligentne rozwiązania możemy wykorzystywać również podczas sprzątania. Najnowszy i najmocniejszy odkurzacz pionowy Samsung; Bespoke Jet AI posiada tryb AI, w którym urządzenie rozpoznaje rodzaj powierzchni i dostosowuje do niej moc ssącą, tak aby na bieżąco optymalizować zużycie energii. Dzięki temu mniej zużywamy baterię i możemy odkurzać dłużej.
SmartThings to druga najpopularniejsza aplikacja do zarządzania smart home w Polsce
Jednocześnie ww. badanie pokazało, że 6 na 10 Polaków chce zarządzać inteligentnymi urządzeniami w domu z poziomu jednej aplikacji. Takie możliwości daje właśnie SmartThings, która jest kompatybilna z ponad 5000 zewnętrznymi urządzeniami [4]. Aplikacja pozwala między innymi monitorować zużycie energii oraz podpowiada jak ją oszczędzać. To również jedna z tych funkcji, która jest najbardziej atrakcyjna dla aż 77% Polek i Polaków.
W aplikacji SmartThings [5] sprawdzimy miesięczne, tygodniowe, dzienne, a nawet godzinowe zużycie energii poszczególnych wybranych urządzeń domowych oraz całościowe zużycie energii w domu. Możemy określić w niej cel na dany miesiąc i otrzymać powiadomienie, gdy zużycie energii będzie bliskie jego przekroczeniu. Co więcej, w aplikacji możemy aktywować tryb AI Energy Mode. Wówczas wszystkie podłączone do aplikacji urządzenia przełączą się automatycznie w tryb oszczędzania tak, aby zużyć jak najmniej energii elektrycznej z korzyścią dla budżetu i środowiska.
Raport pt. „Inteligentne urządzenia AGD” przygotowała Grupa IQS na zlecenie firmy Samsung w czerwcu 2023 r. Badanie ilościowe zostało przeprowadzone metodą CAWI na grupie reprezentatywnej 1027 Polek i Polaków powyżej 18. roku życia.
[1] Dotyczy wybranych modeli.
[2] Na podstawie testów wewnętrznych dla modelu WW11BB944AGB w normalnych warunkach użytkowania. Zużycie energii bez trybu AI Energy Mode = 0.539 kWh, natomiast po jego aktywacji = 0.145 kWh. Tryb AI Energy Mode może zostać aktywowany w aplikacji SmartThings, gdy temperatura prania wynosi 20-40°C. Wyniki mogą się różnić. Testowano dla 5 kg wsadu na programie Bawełna. Dotyczy wybranych urządzeń.
[3] Dotyczy wybranych modeli.
[4] Więcej informacji na: https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/
[5] Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.
Źródło informacji: Samsung
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.11.2023, 11:56 |
Źródło informacji | Samsung |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom