Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Komputery dostępne w każdym sklepie elektronicznym gwarantują odpowiednie dobranie komponentów oraz są objęte wsparciem technicznym producenta. Ale nic nie może się równać z poczuciem dumy i satysfakcji z własnoręcznie zmontowanej jednostki, stworzonej z wybranych przez siebie części. Sam komputer to jednak dopiero początek drogi.
Entuzjaści modyfikują swoje komputery montując wyszukane układy chłodzenia cieczą, jak i zmieniając ich wygląd zewnętrzny. Jednakże sam pomysł to zazwyczaj za mało. Ambitne projekty nie mogą być zrealizowane bez odpowiedniego zaplecza finansowego i sprzętowego.
GeForce Garage to inicjatywa firmy NVIDIA, od roku uruchomiona również w Polsce. Stanowi ona kompendium wiedzy i ciekawostek, dzięki którym każdy może samodzielnie złożyć swój komputer, dostosować jego wygląd do indywidualnych potrzeb czy zadbać o jego poprawne działanie. Na zorganizowany konkurs zgłosili się pełni pasji miłośnicy komputerów w różnym wieku. Dzięki ich zaangażowaniu stworzono wideo-poradniki zarówno dla amatorów jak i bardziej zaawansowanych fanów szeroko rozumianej informatyki.
GeForce Garage inspiruje do działania, ale również pomaga realizować marzenia. Ostatnim takim projektem jest Gamer’s Throne - stanowisko dla prawdziwego entuzjasty komputerów. Całość powstała w Polsce i jest autorskim pomysłem Staszka Wiertelaka. "Komputery zawsze składałem sam, nigdy nie kupowałem gotowych. Odkąd wygrałem konkurs, razem z firmą NVIDIA mogę realizować swoje najbardziej szalone pomysły" - powiedział Staszek ‘Tips’ Wiertelak, główny polski mechanik GeForce Garage. Staszek specjalizuje się w projektach, w których lutownica, szlifierka czy spawarka to podstawowe narzędzia pracy. "Moim najbardziej ambitnym i wymagającym dziełem jest Gamer’s Throne. Taki projekt wymagał wielu umiejętności - projektowania i przygotowywania rysunków technicznych, modeli 3d, spawania, programowania, lutowania, malowania".
Realizacja projektu trwała trzy i pół miesiąca. Dzięki pomocy trzech przyjaciół, całość została ukończona w około 600 roboczogodzin. Do wykonania wyjątkowego fotelu/tronu zużyto m.in. 70 kg profili stalowych, 180 kg innych części stalowych, 15 kg płyt OSB, czy 35 kg wałków, łożysk i innych części mechanicznych.
Sercem i mózgiem tego marzenia każdego gracza jest komputer wyposażony w dwie karty graficzne GeForce GTX 1080. Całość jest poruszana dzięki zastosowanemu siłownikowi, oświetlona trójkanałowym systemem diod LED i obsługuje najbardziej wymagające gry komputerowe. To najbardziej spektakularne dzieło Staszka Wiertelaka, ale zdecydowanie nie ostatnie. W GeForce Garage znowu pali się światło.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.06.2016, 18:16 |
Źródło informacji | NVIDIA Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom