Pobierz materiał i Publikuj za darmo
![Business Wire/Uniswap Labs](/sites/default/files/styles/open_article_750/public/2025-02/Press_-_Unichain.jpg?itok=n2x1u8Ho)
NOWY JORK--(BUSINESS WIRE)-- Uniswap Labs, wiodąca firma w dziedzinie zdecentralizowanych finansów (DeFi), prezentuje Unichain, sieć blockchain zaprojektowaną pod kątem zwiększenia prędkości, wydajności i płynności pomiędzy łańcuchami. Przed oficjalnym debiutem tego nowego rozwiązania użytkownicy i programiści przetworzyli ponad 88 mln transakcji testowych i 12 mln testowych smart kontraktów w środowisku testnet Unichain. W budowie i obsłudze Unichain uczestniczyć będzie ponad 80 aplikacji i dostawców infrastruktury.
Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20250210115110/pl/
Łańcuchy warstwy 2, takie jak Unichain, mają zasadnicze znaczenie dla popularyzacji blockchainów wśród osób zajmujących się handlem kryptowalutami, twórców aktywów cyfrowych i podobnych podmiotów. Ograniczają zatory w Ethereum, umożliwiając szybsze dokonywanie transakcji, obniżenie opłat i usprawnienie doświadczenia na szczeblu wielu łańcuchów bloków. Dla użytkowników kryptoaktywów codziennie dokonujących transakcji oznacza to tańsze i szybsze transakcje, dostęp do zintegrowanych stablecoinów, takich jak USDC, oraz poprawę przebiegu swapów między łańcuchami.
„Unichain ma inną budowę – powiedział Hayden Adams, założyciel i dyrektor generalny Uniswap Labs. – Pragnąc przyspieszyć transakcje DeFi, zmniejszyć ich koszty i stopień centralizacji, opracowaliśmy Unichain w celu bezpośredniej eliminacji zgód”.
Nowy wymiar standardów branżowych
Unichain umożliwi powstanie rynków nowej generacji zarówno dla użytkowników, jak i dla twórców, zapewniając jednosekundowe czasy bloku (w planach jest osiągnięcie 250 milisekund), dzięki czemu Unichain ma być najszybszą siecią w branży. Na chwilę obecną oferuje ona użytkownikom następujące korzyści:
- swapy i płynność: dostęp do najnowszych wersji protokołu Uniswap za pośrednictwem aplikacji internetowej Uniswap i portfela;
- brak opłat za swapy: Uniswap Labs eliminuje wszelkie opłaty interfejsowe za swapy w ramach Unichain przez pierwszych kilka miesięcy od debiutu tego nowego rozwiązania;
- uruchamianie tokenów: rozwiązanie do uruchamiania tokenów w Unichain lub możliwość ręcznego wykonania kontraktu;
- pożyczki: możliwość zyskania odsetek lub zaciągania pożyczek z zabezpieczeniem;
- korzystanie ze stablecoinów: dzięki integracji z Native Circle w ramach Unichain dostępne są również USDC, a wkrótce dołączą także kolejne stablecoiny.
Otwarta, szybsza i tańsza sieć blockchain do handlu i tworzenia kryptoaktywów
Unichain opiera się na podstawowych zasadach Ethereum – otwartości, braku zgód i decentralizacji. Jako pierwsza sieć warstwy 2 zaprezentowana w ramach rollupu fazy 1, Unichain od samego początku podlega zasadom decentralizacji. Każdy może uczestniczyć w procesie zachowania integralności łańcucha z wykorzystaniem systemów „fault proof” niewymagających zgód, dzięki czemu każdy może kwestionować transakcje. W kolejnych miesiącach roku sieć Unichain Validation Network ma umożliwić dowolnemu użytkownikowi weryfikację bloków, zapewniając tym samym dalszą decentralizację łańcucha.
Osoby zajmujące się handlem kryptowalutami od dawna borykają się z problemem wysokich prowizji (tzw. gas fee) i powolnego przebiegu transakcji. Umożliwiając szybkie czasy bloku i niskie opłaty, Unichain jest zoptymalizowana pod kątem rynków onchain dzięki zapewnieniu jednosekundowych bloków i o 95% niższych prowizji niż Ethereum. W nadchodzących miesiącach Unichain ma wprowadzić zaawansowane funkcje, w tym Trusted Execution Environment (TEE) od Flashbot, zapewniające szybsze osiągnięcie finalności, która w DeFi oznacza konsensus co do realizacji transakcji w Ethereum.
Co więcej, przenoszenie kryptowalut pomiędzy różnymi sieciami blockchain może być powolne i uciążliwe. Uniswap Labs pragnie rozwiązać ten problem za pomocą takich innowacji jak ERC-7683, uniwersalny standard opracowany we współpracy z Across w celu zapewnienia płynnego przebiegu wymiany tokenów lub handlu między łańcuchami.
Unichain wykorzystuje Optimism Superchain, aby stworzyć sieć interoperacyjnych łańcuchów. Unichain jest dostępna dla każdego za pośrednictwem interfejsu Uniswap oraz aplikacji. Więcej informacji technicznych, w tym pełny wykaz aplikacji obsługujących Unichain, można znaleźć na stronie Unichain lub na blogu.
Informacje o Uniswap Labs
Uniswap Labs opracowuje powszechnie stosowane produkty DeFi, w tym portfel mobilny typu self-custody, API na potrzeby handlu kryptowalutami oraz interfejs sieciowy. Uniswap Labs to firma zajmująca się produkcją oprogramowania, którą w 2018 r. założył Hayden Adams, twórca protokołu Uniswap – systemu peer-to-peer do wymiany aktywów cyfrowych, który od momentu powstania został wykorzystany do przetworzenia wolumenu o wartości ponad 2,75 bln USD.
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20250210115110/pl/
Źródło: Uniswap Labs
KONTAKT
Chantal De Soto
e-mail: Media@uniswap.org
Źródło informacji: Business Wire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.02.2025, 14:20 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |