Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak podał NFOŚ, dokładnie w ciągu roku funkcjonowania programu, Fundusz wypłacił 68 tys. dotacji w łącznej kwocie 339 mln zł. Przełożyło się to na powstanie 730 MW fotowoltaicznych instalacji prosumenckich, które stanowią obecnie 32 proc. całej energetyki prosumenckiej w Polsce.
Średnia moc mikroinstalacji zakładanej z pomocą programu „Mój prąd” to 5,606 kW.
Realizacja wszystkich złożonych dotychczas wniosków przełożyłaby się na uniknięcie emisji 584 tys. ton CO2 rocznie - podkreślił Fundusz.
„Mój prąd” to program dotacji do budowy mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW na cele mieszkaniowe. Dotacja to maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tys. zł.
Trwa drugi nabór wniosków w programie. Potrwa do 18 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania puli pieniędzy, przeznaczonej na ten program. (PAP)
wkr/ dym/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 31.08.2020, 17:59 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |