Newsletter

Zlecone: Do komisji etyki za złe stanowienie prawa

25.03.2011, 13:46aktualizacja: 25.03.2011, 13:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kongres Budownictwa wystąpił 23 marca 2011 r. do Marszałka Sejmu o postawienie przed Komisją Etyki Poselskiej przewodniczącego Komisji Infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza, przewodniczącego Klubu PSL Stanisława Żelichowskiego i przewodniczącego Klubu PO Tomasza Tomczykiewicza.

W swoim wystąpieniu Kongres stwierdza: "Na skutek błędów i zaniechań w procesie legislacyjnym i destrukcyjnych działań rządu powstał dokument zatytułowany 'Główne problemy, cele i kierunki programu wspierania budownictwa mieszkaniowego do 2020 roku', uchwalony przez Sejm 4 marca 2011 r., który nie spełnia oczekiwań i nie zawiera żadnych zapisów dających nadzieję na poprawę perspektyw mieszkaniowych (aktualnie Polska znajduje się na ostatnim miejscu prawie wszystkich statystyk europejskich dotyczących mieszkalnictwa)…".

Zdaniem Kongresu, wymienione osoby, poprzez swoje arbitralne decyzje dotyczące głosowań i utrudnianie udziału organizacji pozarządowych i ekspertów w pracach nad dokumentami, bezpośrednio przyczyniły się do powstania dokumentu, który nie ma żadnego znaczenia dla rozwoju rynku mieszkaniowego. Kongres powołał się na Uchwałę Sejmu RP z 17 lipca 1998 r., art. 5 ("Poseł powinien należycie wypełniać swoje obowiązki. W sprawach tego wymagających powinien kierować się względami merytorycznymi") oraz na Regulamin Komisji Etyki Poselskiej art.3 ust.1 upoważniający organizacje pozarządowe do składania wniosków dotyczących zastrzeżeń do pracy posłów.

KONTAKT:

Kongres Budownictwa

tel. + 48 502 279 754

e-mail: biuro@kongresbudownictwa.pl

Źródło informacji: Kongres Budownictwa

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.03.2011, 13:46
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ