Newsletter

Nauka i technologie

Spółka CG zostanie pionierem produkcji urządzeń Smart Grid

13.01.2014, 18:39aktualizacja: 13.01.2014, 18:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Posiadając w pełni wyposażony obiekt do produkcji urządzeń Smart Grid.

- Proponując opłacalne kosztowo rozwiązania Smart Grid dla indyjskiego sektora przedsiębiorstw energetycznych i przemysłowych w zakresie przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej.

- Oferując lokalne usługi przedsprzedaży i posprzedaży dla urządzeń Smart Grid.

PARYŻ i WARSZAWA - (BUSINESS WIRE) - W sobotę 11 stycznia 2014 r. Avantha Group Company CG otworzyła nowoczesną i w pełni wyposażoną fabrykę urządzeń dla sieci inteligentnych (Smart Grid) w parku technologicznym Global Village w Bangalore. Poza produkcją urządzeń Smart Grid zakład wspierał będzie rozwój gospodarczy, tworzył nowe miejsca pracy i podnosił świadomość na temat rozwiązań Smart Grid w branży energetycznej.

Produkowane w zakładzie urządzenia dla sieci inteligentnych dadzą sektorowi przedsiębiorstw energetycznych i przemysłowych możliwość stosowania nowych rozwiązań pomiarowych w zakresie przesyłu i dystrybucji oraz zapewnią usprawnienie sieci elektrycznej w kierunku jej większej wydajności i niezawodności. Spółka CG zainwestowała w obiekt już ponad 80 mln rupii indyjskich. Znajdzie w nim zatrudnienie ponad 100 osób. Zakład Smart Grid zajmie się produkcją systemów automatyzacji podstacji, urządzeń do automatyzacji dystrybucji, układów ochrony i sterowania, zaawansowanej infrastruktury pomiarowej (ang. Advanced Metering Infrastructure ; AMI) oraz rozwiązań telekomunikacyjnych. Zaoferuje również światowe usługi inżynierskie w zakresie m.in. integracji systemów, instalacji i rozruchu. Zakład jest w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt, który ma zapewnić roczną wydajność produkcji na poziomie 10 tys. jednostek terminali komunikacyjnych linii zasilających (ang. Power Line Carrier Communication Terminals ; PLCC) oraz inteligentnych urządzeń elektronicznych (ang. Intelligent Electronic Devices ; IED).

CG posiada niezwykle obszerną ofertę konkretnych rozwiązań i produktów do każdego zastosowania, w tym układów ewoluujących wraz z siecią. Rozwiązania spółki CG dostarczają aktualnych i niezbędnych informacji potrzebnych do realizacji funkcji automatycznych i pozwalają na maksymalne wykorzystanie sieci przy jak najniższych kosztach. Prawdziwą wartością dodaną koncepcji Smart Grid w porównaniu do konwencjonalnych układów automatyzacji jest to, że sieci inteligentne zdolne są do przekucia danych dostarczonych przez zainstalowane urządzenia w działania i decyzje podejmowane w czasie rzeczywistym w ramach zarządzania siecią.

Spółka CG ma ugruntowaną pozycję w tym segmencie rynku – na świecie działa aż 2 mln kompleksowych rozwiązań Smart Meter (inteligentnych liczników) tej firmy. Urządzenia Smart Grid znakomicie radzą sobie w pierwszym na świecie dużym projekcie z udziałem tej techniki - Iberdrola STAR w Bilbao (Hiszpania), gdzie ponad 227 tys. inteligentnych liczników monitoruje usługi energetyczne świadczone dla 410 tys. mieszkańców tego obszaru. W zeszłym roku CG uczestniczyła w przynajmniej dziesięciu projektach pilotażowych w zakresie zaawansowanej infrastruktury pomiarowej (AMI) w Europie, Azji i Ameryce.

Użyczając wielu ze swoich urządzeń i usług, spółka uczestniczy już w pierwszym projekcie pilotażowym Smart Grid w Indiach - Puducherry Smart City - na którego potrzeby konieczne będzie dostarczenie ok. 87 tys. inteligentnych liczników oraz rozwiązania w zakresie automatyzacji oświetlenia ulic, które przyniesie znaczne oszczędności Departamentowi Energii Elektrycznej rządu Puducherry (PED). Działająca w Jalgaon Agencja CG ds. dystrybucji mediów w sposób efektywny zarządza dużą ilością danych napływających z inteligentnych urządzeń zainstalowanych na wszystkich poziomach napięcia, podnosząc jakość usług świadczonych klientom i znacząco obniżając straty techniczne i pozatechniczne.

Dzięki wydajnym rozwiązaniom Smart Grid dostarczanym przez CG przedsiębiorstwa energetyczne będą mogły wykrywać i eliminować przypadki kradzieży energii elektrycznej oraz straty wynikające z przestarzałego lub wadliwego sprzętu. Dla klientów przedsiębiorstw energetycznych rozwiązania Smart Grid firmy CG zapewnią większą kontrolę nad zużyciem i kosztami energii oraz zwiększą świadomość w zakresie struktury jej zużycia.

W ramach planu rozwoju sieci przesyłowej Power Grid Corporation of India (PGCIL) zaproponowała wyłożenie na inwestycje kwoty 170 mld rupii indyjskich** na realizację różnego rodzaju projektów w obecnym roku obrachunkowym. CG dąży do uczestnictwa w realizowanych przez PGCIL inwestycjach rozwoju energii elektrycznej związanych z sieciami inteligentnymi.

W swojej wypowiedzi z okazji otwarcia nowego zakładu prezes i dyrektor zarządzający należącej do Avantha Group spółki CG powiedział: “Otwarcie zakładu produkcyjnego Smart Grid spółki CG w Bangalore jest ukoronowaniem intensywnego procesu planowania z udziałem indyjskich interesariuszy: klientów, organów regulacyjnych i pracowników. Dziękuję im za wkład we wszystko to, co do tej pory osiągnęliśmy. Rozwój na rynkach Smart Grid stanowi priorytetowy element strategii CG. Po sukcesach w Ameryce i Europie zakład w Bangalore zapoczątkuje naszą działalność w zakresie sieci inteligentnych w Azji”.

** Źródło: http://www.ficci.com/spdocument/20311/Power-Transmission-Report_270913.pdf

Zdjęcia/Galeria multimedialna: http://www.businesswire.com/multimedia/home/20140113005992/en/

KONTAKT:

CG

Paula Sengupta

e-mail: paula.sengupta@cgglobal.com

http://www.cgglobal.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.01.2014, 18:39
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii