Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Proponując opłacalne kosztowo rozwiązania Smart Grid dla indyjskiego sektora przedsiębiorstw energetycznych i przemysłowych w zakresie przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej.
- Oferując lokalne usługi przedsprzedaży i posprzedaży dla urządzeń Smart Grid.
PARYŻ i WARSZAWA - (BUSINESS WIRE) - W sobotę 11 stycznia 2014 r. Avantha Group Company CG otworzyła nowoczesną i w pełni wyposażoną fabrykę urządzeń dla sieci inteligentnych (Smart Grid) w parku technologicznym Global Village w Bangalore. Poza produkcją urządzeń Smart Grid zakład wspierał będzie rozwój gospodarczy, tworzył nowe miejsca pracy i podnosił świadomość na temat rozwiązań Smart Grid w branży energetycznej.
Produkowane w zakładzie urządzenia dla sieci inteligentnych dadzą sektorowi przedsiębiorstw energetycznych i przemysłowych możliwość stosowania nowych rozwiązań pomiarowych w zakresie przesyłu i dystrybucji oraz zapewnią usprawnienie sieci elektrycznej w kierunku jej większej wydajności i niezawodności. Spółka CG zainwestowała w obiekt już ponad 80 mln rupii indyjskich. Znajdzie w nim zatrudnienie ponad 100 osób. Zakład Smart Grid zajmie się produkcją systemów automatyzacji podstacji, urządzeń do automatyzacji dystrybucji, układów ochrony i sterowania, zaawansowanej infrastruktury pomiarowej (ang. Advanced Metering Infrastructure ; AMI) oraz rozwiązań telekomunikacyjnych. Zaoferuje również światowe usługi inżynierskie w zakresie m.in. integracji systemów, instalacji i rozruchu. Zakład jest w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt, który ma zapewnić roczną wydajność produkcji na poziomie 10 tys. jednostek terminali komunikacyjnych linii zasilających (ang. Power Line Carrier Communication Terminals ; PLCC) oraz inteligentnych urządzeń elektronicznych (ang. Intelligent Electronic Devices ; IED).
CG posiada niezwykle obszerną ofertę konkretnych rozwiązań i produktów do każdego zastosowania, w tym układów ewoluujących wraz z siecią. Rozwiązania spółki CG dostarczają aktualnych i niezbędnych informacji potrzebnych do realizacji funkcji automatycznych i pozwalają na maksymalne wykorzystanie sieci przy jak najniższych kosztach. Prawdziwą wartością dodaną koncepcji Smart Grid w porównaniu do konwencjonalnych układów automatyzacji jest to, że sieci inteligentne zdolne są do przekucia danych dostarczonych przez zainstalowane urządzenia w działania i decyzje podejmowane w czasie rzeczywistym w ramach zarządzania siecią.
Spółka CG ma ugruntowaną pozycję w tym segmencie rynku – na świecie działa aż 2 mln kompleksowych rozwiązań Smart Meter (inteligentnych liczników) tej firmy. Urządzenia Smart Grid znakomicie radzą sobie w pierwszym na świecie dużym projekcie z udziałem tej techniki - Iberdrola STAR w Bilbao (Hiszpania), gdzie ponad 227 tys. inteligentnych liczników monitoruje usługi energetyczne świadczone dla 410 tys. mieszkańców tego obszaru. W zeszłym roku CG uczestniczyła w przynajmniej dziesięciu projektach pilotażowych w zakresie zaawansowanej infrastruktury pomiarowej (AMI) w Europie, Azji i Ameryce.
Użyczając wielu ze swoich urządzeń i usług, spółka uczestniczy już w pierwszym projekcie pilotażowym Smart Grid w Indiach - Puducherry Smart City - na którego potrzeby konieczne będzie dostarczenie ok. 87 tys. inteligentnych liczników oraz rozwiązania w zakresie automatyzacji oświetlenia ulic, które przyniesie znaczne oszczędności Departamentowi Energii Elektrycznej rządu Puducherry (PED). Działająca w Jalgaon Agencja CG ds. dystrybucji mediów w sposób efektywny zarządza dużą ilością danych napływających z inteligentnych urządzeń zainstalowanych na wszystkich poziomach napięcia, podnosząc jakość usług świadczonych klientom i znacząco obniżając straty techniczne i pozatechniczne.
Dzięki wydajnym rozwiązaniom Smart Grid dostarczanym przez CG przedsiębiorstwa energetyczne będą mogły wykrywać i eliminować przypadki kradzieży energii elektrycznej oraz straty wynikające z przestarzałego lub wadliwego sprzętu. Dla klientów przedsiębiorstw energetycznych rozwiązania Smart Grid firmy CG zapewnią większą kontrolę nad zużyciem i kosztami energii oraz zwiększą świadomość w zakresie struktury jej zużycia.
W ramach planu rozwoju sieci przesyłowej Power Grid Corporation of India (PGCIL) zaproponowała wyłożenie na inwestycje kwoty 170 mld rupii indyjskich** na realizację różnego rodzaju projektów w obecnym roku obrachunkowym. CG dąży do uczestnictwa w realizowanych przez PGCIL inwestycjach rozwoju energii elektrycznej związanych z sieciami inteligentnymi.
W swojej wypowiedzi z okazji otwarcia nowego zakładu prezes i dyrektor zarządzający należącej do Avantha Group spółki CG powiedział: “Otwarcie zakładu produkcyjnego Smart Grid spółki CG w Bangalore jest ukoronowaniem intensywnego procesu planowania z udziałem indyjskich interesariuszy: klientów, organów regulacyjnych i pracowników. Dziękuję im za wkład we wszystko to, co do tej pory osiągnęliśmy. Rozwój na rynkach Smart Grid stanowi priorytetowy element strategii CG. Po sukcesach w Ameryce i Europie zakład w Bangalore zapoczątkuje naszą działalność w zakresie sieci inteligentnych w Azji”.
** Źródło: http://www.ficci.com/spdocument/20311/Power-Transmission-Report_270913.pdf
Zdjęcia/Galeria multimedialna: http://www.businesswire.com/multimedia/home/20140113005992/en/
KONTAKT:
CG
Paula Sengupta
e-mail: paula.sengupta@cgglobal.com
http://www.cgglobal.com
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.01.2014, 18:39 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |