Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Czy prawo autorskie służy dziś twórcom czy korporacjom? Co wolno artystce a co użytkowniczce? Czym są piractwo i trolling? Czy nauka zyskuje dzięki monopolom intelektualnym? Czy da się zarobić na wolnych licencjach? Jakie są kierunki polityki europejskiej? Już po raz trzeci ekspertki i eksperci reprezentujący instytucje kultury nauki, organizacje pozarządowe, biznes i media spotkają się w Warszawie, by porozmawiać o przyszłości prawa regulującego obieg kultury oraz o jego wpływie na społeczeństwo. Dzięki Fundacji Nowoczesna Polska organizatorce konferencji, na jednym forum reprezentowane będą wszystkie strony tej gorącej debaty.
Konferencję otworzy Cory Doctorow, pisarz sci-fi, bloger (BoingBoing) i aktywista wolnego Internetu. Opowie o tym, jak naprawić Internet zepsuty przez rządy i korporacje: "Wszystko, co robimy dziś lub będziemy robić jutro w jakiś sposób opiera się na pośrednictwie Sieci, dlatego zmiany, jakie w tej chwili wprowadzimy w jej architekturze, zadecydują o przyszłości naszych dzieci i ich dzieci". Konferencji towarzyszy polska premiera jego książki "Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku". 7 listopada o godz. 12.00 w Centrum Zarządzania Światem odbędzie się spotkanie autorskie.
Drugim gościem specjalnym będzie Birgitta Jónsdóttir, islandzka poetka i polityczka, związana z WikiLeaks. Jej zdaniem obecny system praw autorskich pod hasłem opieki nad artystami w rzeczywistości jest nadużywany przez 1% najbogatszych po to, by ograniczać prawa człowieka: "Od dziecka uczymy się, że dzielenie się to właściwe postępowanie, dlatego chcę opowiedzieć o tym, jakie rozwiązania prawne powinnyśmy wspierać, by nie kryminalizować dzielenia się dziełami kultury w Sieci".
W konferencji 6 i 7 listopada w warszawskim kinie Praha (ul. Jagiellońska 26) weźmie udział ponad 60 prelegentek/ów. W 10-minutowych wystąpieniach przedstawią swoje postulaty, projekty lub wyniki badań dotyczące związku prawa autorskiego z twórczością, edukacją, nowymi technologiami, prawami człowieka czy działalnością gospodarczą. Zaplanowano także siedem warsztatów. Szczegółowy program i formularze rejestracyjne znajdują się na stronie: http://copycamp.pl/ (wstęp jest bezpłatny). Całość będzie też transmitowana on-line.
Konferencja CopyCamp to część projektu "Przyszłość prawa autorskiego" Fundacji Nowoczesna Polska, finansowanego przez TrustCEE. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Samsung, Google, Koalicja Otwartej Edukacji i Fundacja Kronenberga. Projekt dofinansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.
KONTAKT:
e-mail: fundacja@nowoczesnapolska.org.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.10.2014, 16:24 |
Źródło informacji | Fundacja Nowoczesna Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.