Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Platforma Niceflight.pl została uruchomiona na początku listopada 2014 r. i już w pierwszym kwartale działalności spotkała się z uznaniem podróżnych. Platforma obsługuje pasażerów 30 linii lotniczych. Dotychczas reklamacje złożyli klienci 12 z nich. Prezentowane dane dotyczące reklamacji podróży krajowych i zagranicznych złożonych podczas 3 miesięcy działania platformy, mimo że stanowią wycinek rynku pasażerskich przewozów lotniczych, pozwalają wyciągnąć pierwsze wnioski na temat problemów i potrzeb pasażerów.
Najwięcej skarg zgłoszonych na platformie Niceflight.pl dotyczy zakłóceń operacji lotniczej (m.in. odwołany i opóźniony rejs) - 79 proc. Pozostałe zgłoszenia dotyczą w głównej mierze problemów związanych z bagażem - 12 proc. oraz obsługą pasażera - 6 proc. Zaledwie 3 proc. spraw dotyczy biletu i umów sprzedaży. Najczęstszym powodem reklamacji są odwołane (28 proc.) i opóźnione rejsy (22 proc.) oraz związany z tym brak należytej opieki (m.in. niedostateczna informacja i konieczność upominania się pasażerów o swoje prawa) - 23 proc. Pasażerowie skarżyli się na brak informacji ze strony przedstawiciela linii lotniczej lub utrudniony dostęp do niej, często powtarzający się w sytuacji, gdy powodem odwołania rejsu był strajk (27 proc.) i pogoda (23 proc.). W wielu przypadkach pasażerom wcale nie podano przyczyny odwołania ich rejsu (38 proc.).
Ponad jedna trzecia zgłoszeń reklamacyjnych, na wniosek pasażerów, została przekazana do monitoringu organizacji strażniczej.
Z zebranych danych wynika, że w wielu przypadkach jedną z największych niedogodności spotykających pasażerów podczas podróży jest niedostateczna dbałość przewoźników o zapewnienie sprawnego przepływu informacji. Ma to istotny wpływ na ocenę jakości usług i zadowolenie pasażerów. Bardzo ważną pozostaje również kwestia świadomości pasażerów w zakresie przysługujących im praw w przypadku zaistnienia zakłócenia lotu, m.in. zapewnienia przez przewoźnika odpowiedniej opieki i informacji.
Niceflight.pl wyraża zgodę na wykorzystanie niniejszego materiału lub jego fragmentu do publikacji przez Państwa redakcję, jednak z zachowaniem informacji o platformie Niceflight.pl.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt na adres e-mail: press@niceflight.pl.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.01.2015, 16:56 |
Źródło informacji | www.niceflight.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu