Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W wydarzeniu, które odbędzie się 25-26 czerwca w Warszawie (Mysia 3), wezmą udział m.in. prof. Marcin Król, minister Włodzisław Duch (MNiSW), Justin McGuirk (autor książki "Radykalne miasta"), Adam Greenfield (dyrektor Urbanscale), Filippo Addarii (dyrektor w Young Foundation), a także kilkudziesięciu innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej, liderów listy New Europe 100. Festiwal odbywa się w ramach Warsaw Innovation Days.
"Res Publica Festival jest pierwszym tego typu międzynarodowym festiwalem idei. To spotkanie dla wszystkich z otwartą głową, gotowych na inspirujące spotkanie z innowatorami, wybitnymi intelektualistami, praktykami i teoretykami ruchów miejskich z Europy, liderami zmian z naszego regionu Europy i środowiskiem Res Publiki. Spieramy się, debatujemy, działamy. W ciągu ostatniego roku intensywniej, częściej i chyba też skuteczniej. Wydając trzy pobudzające do myślenia magazyny wpływamy na kształt debaty publicznej - o ideach w Res Publice Nowej (http://publica.pl/), o Europie Środkowej w Visegrad Insight (http://visegradinsight.eu/), i o mieście w Magazynie Miasta (http://publica.pl/magazynmiasta-o-nas). W ramach New Europe 100 (http://ne100.org/) oraz Koalicji na rzecz Polskich Innowacji (http://www.koalicjadlainnowacji.pl/) analizujemy i promujemy kierunek rozwoju Polski i regionu. Dzięki DNA Miasta (http://publica.pl/dna-miasta-program) wspieramy powstawanie mądrzejszych polityk kulturalnych. Idee mają konsekwencje, a my pokazujemy te najistotniejsze" - mówi Wojciech Przybylski, redaktor naczelny Res Publiki Nowej.
Najciekawsze wydarzenia Res Publica Festival:
- 25.06 godz. 16:15-16:45: wystąpienie prof. Marcina Króla "Bądźmy radykalni";
- 25.06 godz. 17:00: dyskusja o innowacjach w regionie z udziałem m.in. ministra Włodzisława Ducha, MNiSW;
- 26.06 godz. godz. 18:00: wystąpienie Adama Greenfielda o smart cities;
- 26.06 godz. 12:15: debata w sprawie utworzenia stanowiska Chief Technology Officer w największych polskich miastach, z udziałem m.in. wiceprezydenta Warszawy, Poznania i Gdańska;
- 26.06 godz. 14:00: warsztat dotyczący smart cities z udziałem Justina McGuirka, autora wydanej niedawno książki "Radykalne miasta";
- 26.06 godz. 16:30: start Europejskiego Tygodnia Innowacji.
Res Publica, organizator festiwalu, jest wydawcą tytułu Res Publica Nowa, a także think tankiem specjalizującym się w tematyce polityki międzynarodowej, politykach miejskich oraz polityce kulturalnej. Wydaje ponadto czasopisma Visegrad Insight oraz Magazyn Miasta.
New Europe 100 to lista stu liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Lista przygotowana została przez Res Publikę, we współpracy z Funduszem Wyszehradzkim, Google oraz Financial Times i siecią międzynarodowych instytucji. 28 miejsc na liście należy do innowacyjnych Polaków. Lista New Europe 100 powstała w ramach kampanii, która ma na celu wspieranie innowacji w Europie Środkowo-Wschodnie poprzez wyróżnienie tych, którzy są motorem pozytywnych zmian. Kandydatami do listy New Europe 100 były osoby oraz zespoły, które wykorzystują nowe technologie w swoich branżach, a ich działalność ma pozytywny wpływ na gospodarkę, naukę, kulturę oraz lokalne społeczności.
Partnerami wydarzenia są: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urząd m.st. Warszawy.
Res Publica Festival odbywać się będzie w języku polskim i angielskim. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.
Więcej informacji, rejestracja i streaming: http://res.publica.pl/festival
twitter: @respublicanowa oraz #RPF15
KONTAKT:
e-mail: fundacja@publica.pl
tel.+48 (22) 692 47 84
Źródło informacji: Res Publica
UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe PAP)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Data publikacji | 18.06.2015, 11:53 |
Źródło informacji | Res Publica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |