Pobierz materiał i Publikuj za darmo
WIDEO: Trzeba lubić to, co się robi
Dyskusję poprowadził Mateusz Mucha, prezes studenckiego Koła Naukowego "Profit" z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W części pierwszej spotkania Mateusz Mucha zadał prezesowi PKO Bank Polski zestaw pytań, które młodzież przygotowała przed spotkaniem.
W części drugiej spotkania studenci sami zadawali już pytania. Wiele z nich dotyczyło oceny zjawisk na rynku finansowym. Młodzież wykazała się nie tylko dużą znajomością bieżących trendów i zagrożeń rynkowych, lecz także w wielu aspektach miała wyrobione zdanie.
Zanim dyskusja się rozwinęła młodzi ludzie dowiedzieli się od szefa największego banku w kraju jak zaczynał swoją karierę zawodową i jakimi kryteriami kierował się przy wyborze pierwszej pracy. "Wychowałem się w małej miejscowości pod Wrocławiem w której jak w wielu innych jej podobnych w kraju nie było perspektyw do życia. Miałem cel i konsekwentnie go realizowałem. Chciałem przede wszystkim robić w życiu to co lubię. Dlatego również was zachęcam do tego, abyście realizowali swoje marzenia i wykonywali zawód, który daje wam satysfakcję. Pieniądze przyjdą z czasem w chwili, kiedy wasza pasja przekuje się na efekty w pracy" - mówił prezes Jagiełło. Wskazywał też, żeby nie bali się sięgać po wiedzę i śmiało, bez kompleksów realizowali swoje zawodowe cele. "Polaków zawsze poznaje po tym, że np. podczas międzynarodowych kongresów nie zajmują miejsc w pierwszych rzędach. Boją się też zabrać głos. Taka postawa jest efektem kształtowania już w szkołach złych nawyków. Uczniów nie nagradzamy za ich aktywność, kreatywność, pracę w zespole i rozwiązywanie problemów. Dlatego kierując pracą banku, staram się nie ograniczać pracowników i mobilizuję ich do pracy projektowej. Nie stosuję zarządzania na zasadzie zlecenia zadań. Nagradzam za drobne sukcesy, zwłaszcza na samym początku realizacji projektu. Potem podwyższam poprzeczkę, ale też nie unikam rozmowy o porażce, bo porażka jest wkalkulowana w życie człowieka. Trzeba analizować przegraną i wyciągać wnioski, aby następnym razem walczyć o zwycięstwo. Taka postawa jest nieobca sportowcom i dobrze jeżeli potrafimy te doświadczenia wykorzystać w swojej pracy zawodowej" - argumentował Jagiełło.
Młodzież interesowała się także opinią prezesa Jagiełły nt. obecnej sytuacji na rynkach finansowych. Pytano prezesa PKO Banku Polskiego czy hasła polityków o ograniczeniu zagranicznego kapitału w polskich bankach są zagrożeniem dla stabilności systemu. "Najważniejsze, aby w polskich bankach centrum decyzyjne było w kraju. Taka sytuacja pozwala właścicielowi banku kreować politykę finansową, a nie reagować na wydarzenia inspirowane przez innych graczy na rynku. Porównam to do gry FC Barcelona. Każdy z nas lubi futbol kreatywny, grę do przodu. Dlatego tak bardzo podoba nam się strategia klubu z Katalonii. W działalności sektora finansowego także cenione są te instytucje, które kreują trendy rynkowe" - uzasadniał Jagiełło.
Studenci pytali też czy PKO Bank Polski będzie brał udział w konsolidacji sektora bankowego i realizował kolejne akwizycje. "Konsolidacja niewątpliwie będzie konieczna. Szczególnie na poziomie małych banków spółdzielczych. W naszej strategii też uwzględniamy akwizycje. Niemniej zadecydujemy o tym po 2016 roku. W międzyczasie bowiem nastąpią zarówno istotne dla polskiego rynku wydarzenia polityczne, jak i gospodarcze w tym regulacyjne, które będziemy musieli uwzględnić w kosztach" - mówił prezes PKO Banku Polskiego.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.06.2015, 13:09 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Beata Drzazga laureatką prestiżowej nagrody Wektor 2024
Beata Drzazga, założycielka firmy BetaMed SA, została uhonorowana Wektorem 2024 - nagrodą przyznawaną przez Pracodawców RP, największą organizację zrzeszającą pracodawców w Polsce.- 22.01.2025, 12:05
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Drzazga Clinic
-
DYMO współpracuje z GA International (LabTAG) aby móc oferować etykiety kriogeniczne dla drukarek DYMO LabelWriter serii 5
- 22.01.2025, 11:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS