Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wnioski o dotacje w pierwszym konkursie „Wzór na konkurencję” w programie Polska Wschodnia 2014-2020 będzie można składać od 20 października do 30 grudnia 2015 r. do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Do zdobycia jest 5 mln zł – ogłosiło ministerstwo. Program kierowany jest do województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.
Pieniądze pozwolą na przeprowadzenie audytu wzorniczego w firmie (maksymalnie można dostać 100 tys. zł), który pokaże jakie potrzeby w tym zakresie ma dane przedsiębiorstwo, jakie produkty oferuje, jakie ma potrzeby technologiczne. Efektem ma być zarekomendowanie rozwiązań gotowych do wdrożenia, tzw. strategię wzorniczą, by firma stawała się bardziej innowacyjna i konkurencyjna. Pieniądze na te wdrożenia (np. na usługi doradcze związane z projektowaniem, badania rynkowe, zakup maszyn i urządzeń) będzie można zdobyć w następnym etapie - 3 mln zł w kolejnym konkursie.
"Co ważne, aby przedsiębiorstwa mogły ubiegać się o wsparcie, muszą wcześniej wybrać wykonawcę audytu wzorniczego i zawrzeć z nim warunkową umowę. Wnioski oceni panel ekspertów, który weźmie pod uwagę nie tylko potencjał firmy do realizowania procesów wzorniczych, ale także kompetencje audytora" - wyjaśnia ministerstwo.
Wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel mówiła PAP, że wiele firm w Polsce potrzebuje wsparcia w rozwoju wzornictwa przemysłowego, firmy z Polski wschodniej potrzebują tego w sposób szczególny, dlatego przeznaczono odrębne środki na ten cel w programie Polska Wschodnia 2014-2020. (PAP)
kow/ drag/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 23.08.2015, 16:53 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |