Newsletter

Komercjalizacja technologii - najlepsze praktyki

03.06.2016, 17:10aktualizacja: 03.06.2016, 17:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Logotypy
Logotypy
Dnia 9 czerwca 2016 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja "Building bridges: Sharing best practices on commercialization of technology", zorganizowana wspólnie przez Ambasady Szwajcarii, Kanady i Stanów Zjednoczonych w Polsce pod patronatem Narodowego Centrum Badan i Rozwoju.

Szwajcaria, Kanada oraz Stany Zjednoczone to trzy kraje, które są światowymi liderami w zakresie innowacji. Kraje te mają jednak różne mocne strony i często w odmienny sposób podchodzą do kwestii prowadzenia polityki państwa w zakresie edukacji, badań i rozwoju oraz innowacji. W konferencji wezmą udział eksperci z trzech krajów będącymi organizatorami wydarzenia oraz z Polski. Celem ich spotkania będzie wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie czterech zagadnień mających największe znaczenie dla podnoszenia innowacyjności gospodarki:

- transfer technologii,

- wsparcie ze strony venture capital,

- rola praw własności intelektualnej,

- potrzeba współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem.

“Ta konferencja będzie doskonałym forum dyskusyjnym, które zgromadzi ekspertów z trzech najbardziej innowacyjnych i jednocześnie w dużym stopniu zróżnicowanych krajów: Szwajcarii, Kanady i Stanów Zjednoczonych" - wskazuje Andrej Motyl, ambasador Szwajcarii w Polsce.

"Szwajcaria stale plasuje się na czele światowych rankingów innowacyjności i konkurencyjności. Takie przełomowe projekty jak ostatnio otwarty Tunel Gotarda, najdłuższy tunel kolejowy na świecie, czy lot dookoła świata samolotu napędzanego energią słoneczną są najlepszymi przykładami szwajcarskich innowacyjnych osiągnieć. W trakcie konferencji wraz z naszymi polskimi partnerami poszukamy nowych sposobów wprowadzania na rynek rezultatów postępu technologicznego. Zastanowimy się nad praktycznymi rozwiązaniami w zakresie wdrażania nowych pomysłów. W Szwajcarii szkoły wyższe zajmujące się naukami stosowanymi i instytuty badawcze, takie jak Empa, odgrywają kluczową rolę w pokonywaniu przepaści pomiędzy teoretycznymi badaniami a praktycznym zastosowaniem ich wyników. Intensywna współpraca świata nauki z biznesem jest bardzo mocnym elementem innowacyjności gospodarek trzech wspomnianych krajów. Ponadto, zaproszeni przez nas eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie roli, jaką fundusze venture capital oraz ochrona praw własności intelektualnej odgrywają w pobudzaniu innowacyjności. Szwajcaria plasuje się w czołówce krajów dokonujących najwięcej zgłoszeń patentowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca".

"Kanada jest światowym liderem w zakresie nauki, technologii i innowacji. Jest uznawana także za jedną z najbardziej innowacyjnych i konkurencyjnych gospodarek na świecie - mówi Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce. - W związku z tym cieszymy się bardzo, że będziemy mogli się podzielić doświadczeniem naszych ekspertów reprezentujących poszczególne elementy składowe innowacyjnego ekosystemu. W konferencji udział wezmą praktycy, inwestorzy oraz przedstawiciele takich instytucji wsparcia jak Natural Sciences and Engineering Research Council of Canada. Kanada ma długą tradycję w zakresie wspierania przełomowych przedsięwzięć naukowych i technologicznych. Już od bardzo dawna Kanada jest doceniana za zdolność komercjalizacji nowych wynalazków i technologii - począwszy od odkrycia insuliny, poprzez wynalezienie rozrusznika serca i skończywszy na opracowaniu języka programowania Java. Obecnie skupiamy się na komercjalizacji technologii w takich rewolucyjnych obszarach jak nowoczesne technologie stosowane do upraw, analizowanie danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym czy świetnie zapowiadające się nowoczesne technologie produkcji odzieży. Międzynarodowa współpraca oraz partnerstwa w zakresie B+R są kluczowymi elementami kanadyjskiej polityki gospodarczej. Rząd Kanady w znaczącym stopniu wspiera inwestycje o charakterze innowacyjnym i współpracę w zakresie innowacji. Liczymy na dalszy rozwój wzajemnie korzystnych innowacyjnych gospodarek i dalsze wspieranie przedsiębiorczości oraz kreatywnych rozwiązań".

"Stany Zjednoczone są mocno zaangażowane w przyczynianie się do rozwoju gospodarczego Polski - powiedział Paul Jones, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. - Do tej pory mieliśmy już wiele dobrych przykładów ścisłej współpracy w zakresie innowacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską: Amerykańsko-Polski Program Innowacji, programy wymian oraz ogólne silne więzy edukacyjne. W trakcie całodniowej konferencji zorganizowanej przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych oraz partnerów z Ambasad Szwajcarii i Kanadyjskiej zostaną poruszone kwestie dotyczące kluczowych elementów systemu wspierania innowacji: fundusze venture capital, porozumienia o współpracy pomiędzy uczelniami a biznesem oraz ochrona praw własności intelektualnej. W Stanach Zjednoczonych jest więcej wysoko zaawansowanych technologicznie firm niż gdziekolwiek indziej na świecie. Już od wielu dekad Stany Zjednoczone są światowym liderem postępu technologicznego. Z przyjemnością podzielimy się naszymi doświadczeniami, gdyż inteligentna i innowacyjna globalna gospodarka przynosi korzyści nam wszystkim".

Szczegółowy program konferencji znajduje się poniżej. Zgłoszenia udziału w wydarzeniu można dokonać na poniższej stronie: https://goo.gl/umL4ZM

Kontakt dla mediów oraz akredytacja dziennikarzy:

Chantal Moser

Kierownik Sekcji Ekonomicznej

Ambasada Szwajcarii w Polsce

tel. +48 22 521 32 22

e-mail: chantal.moser@eda.admin.ch

-

Agnieszka Magiera

Media and Information Officer

Ambasada Kanady w Polsce

tel. +48 664 116 122

e-mail: Agnieszka.Magiera@international.gc.ca

-

Sean O’Hara

Information Officer

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce

tel. +48 22 504 2331

e-mail: O’HaraSP@state.gov

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.06.2016, 17:10
Źródło informacji Ambasady Kanady, Szwajcarii i USA w Polsce
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ