Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BERLIN, Niemcy, 22 września 2016 r. /PRNewswire/ - W trakcie targów InnoTrans 2016 firma Huawei wprowadziła na rynek dwa kluczowe rozwiązania branżowe Digital Urban Rail 2.0. Nowe systemy obejmują oparte na chmurze rozwiązanie zautomatyzowanych, zintegrowanych systemów kontroli ruchu TIAS oraz rozwiązanie nowej generacji komunikacji danych w kolei miejskiej (DCS). Oba rozwiązania, powstałe przy współpracy firmy Huawei z partnerami, zaprojektowano z myślą o stworzeniu bardziej inteligentnej, bezpieczniejszej i wydajniejszej sieci ruchu kolejowego na potrzeby klientów globalnych przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii takich, jak chmura obliczeniowa, duże dane oraz LTE.
Zdjęcie - http://photos.prnasia.com/prnh/20160921/0861609783
Firma Huawei była także gospodarzem szczytu z motywem przewodnim "Przywództwa w nowych technologiach i tworzenia lepiej połączonej kolei", który stał się platformą dyskusyjną dla ponad 200 ekspertów w zakresie kolei, globalnych operatorów, integratorów i stowarzyszeń z całego świata, włączywszy Międzynarodowy Związek Kolei UIC, Deutsche Bahn (DB), SMRT Corporation Ltd. z Singapuru, Thales, Bombardier, Alstom i inne.
Przywództwo w nowych technologiach, tworzenie bardziej inteligentnej, bezpieczniejszej i wydajniejszej kolei
Ze względu na niegasnące zapotrzebowanie na coraz większą przepustowość systemy transportu kolejowego także borykają się z problemami takimi, jak punktualność, bezpieczeństwo i wydajność. To z tego powodu operatorzy kolei zwracają się ku innowacyjnym rozwiązaniom i infrastrukturom technologicznym, które nie tylko umożliwiają elastyczną i wydajną ekspansję usług, ale także ułatwiają rozwój zorientowanych na przyszłość i inteligentnych systemów transportu koleją miejską.
"Dziś potężne technologie powodują przemiany w branży transportowej. Od ponad dwóch dekad firma Huawei jest liderem w zakresie świadczenia wysokiej jakości usług na potrzeby branżowe. Przy wykorzystaniu LTE, chmury obliczeniowej i dużych danych umożliwiamy klientom osiągnięcie bezpiecznej odprawy pociągów oraz zapewniamy wizualizację procesu zarządzania. Nasi klienci mogą także skutecznie zarządzać aktywami i zasobami dzięki chmurze kolei miejskiej oraz rozwiązaniom BYOD. Wspieramy także klientów w integracji usług i udostępniania informacji, a przy wykorzystaniu konwergentnych i elastycznych architektur technicznych i analityki dużych danych dajemy im możliwość wprowadzenia inteligentnego zarządzania całym cyklem i realizacji odpowiednich planów marketingowych sprzedaży biletów, co z kolei zwiększa skuteczność i zyski. Wprowadzamy także rozwiązania internetu rzeczy (IoT), które pozwalają klientom na poprawę wydajności w zakresie zapobiegania katastrofom oraz w zarządzaniu zasobami" - skomentował Yuan Xilin, prezes sektora transportu w grupie Enterprise Business Group w firmie Huawei.
Firma Huawei z partnerami wprowadza na rynek rozwiązania Digital Urban Rail 2.0, umożliwiając ewolucję kolei miejskiej
Innowacyjne rozwiązanie w chmurze TIAS powstało przy współpracy firm Huawei i HollySys. Nowy system oparty jest o przełomowy projekt integrujący technologię w chmurze firmy Huawei z systemem TIAS produkcji firmy HollySys. Firma Huawei uruchamia platformę w chmurze w centrum operacyjno-kontrolnym. Takie rozwiązanie architektoniczne zapewnia możliwości obliczeniowe i przechowywania danych na potrzeby szeregu usług i systemów potrzebnych w pracy linii kolejowych i centrów operacyjnych.
Rozwiązanie DCS nowej generacji to system sygnalizacji kolei miejskiej powstały przy współpracy firm Huawei i Thales, natomiast firmy Siemens, Alstom i Bombardier przyczyniły się do testowania kontroli pociągami na podstawie komunikacji (CBTC) przez LTE. Rozwiązanie opiera się o system zapobiegający zakłóceniom LTE, bezproblemową odprawę pociągów i dużą skalowalność. Wskutek innowacyjnego projektu rozwiązanie zwiększa niezawodność sieci bezprzewodowej i umożliwia bezpieczniejszą komunikację w kierowaniu ruchem, rozwiązując problem zakłóceń w obecnie stosowanych połączeniach Wi-Fi.
"GSM-R to na pewno przykład sukcesu. Dziś ten uniwersalny standard umożliwia usługi telekomunikacyjne odpowiadające na wszystkie potrzeby operacyjne kolei opierające się o interoperacyjność. Jednak rozwiązanie Future Mobile Radio Technology może wesprzeć operatorów kolei we wprowadzaniu nowych usług i zastosowań. W tej chwili kwestie częstotliwości i migracji ciągle są dużymi wyzwaniami. Pierwsze kroki do pokonania tych przeszkód już zostały podjęte w szeregu projektów i działań. Uważamy, że firma Huawei jest jednym z największych graczy w zakresie badań i rozwoju na rzecz implementacji nowego standardu w ciągu kilku ostatnich lat. Pełna implementacja potrwa jeszcze dwie dekady" - skomentował Klaus-Dieter Masur z Deutsche Bahn w trakcie szczytu Huawei.
Postępując zgodnie z zasadami otwarcia, współpracy i satysfakcji obu stron, firma Huawei rozpoczęła pracę z partnerami w celu krzewienia pełnej i wspólnej innowacji na rzecz tworzenia rozwiązań typu end-to-end, które wspierają branżę kolejową w podróży do celu: transformacji cyfrowej. Na dzień dzisiejszy rozwiązania cyfrowej kolei firmy Huawei pokrywają 100 000 km kolei na całym świecie i pracują przy obsłudze ponad 50 kolei miejskich w 30 miastach, przy współpracy z ponad 60 partnerami w branży kolejowej.
Źródło: Huawei
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 22.09.2016, 13:10 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |