Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Konferencja poświęcona była premierze opublikowanego właśnie raportu na temat przemysłu futrzarskiego w Polsce.
"To pierwsze tak obszerne źródło na ten temat - mówiła jedna ze współautorek, Martyna Kozłowska. - Mamy nadzieję, że przyspieszy wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra, dając solidne, merytoryczne podstawy do dyskusji".
Członkowie Fundacji zaznaczali, że warunki na fermach są dalekie od potrzeb zwierząt: "Lis na wolności porusza się po terenie 300-400 hektarów, lis w ZOO, aby mieć zapewnione minimum dobrostanu musi mieć dostęp do powierzchni 20 metrów kwadratowych. Lis na fermie całe swoje życie spędza w klatce o powierzchni zaledwie pół metra kwadratowego" - mówił Marek Wierzbicki.
Wśród głosów dziennikarzy nie zabrakło pytań o możliwość wprowadzenia zakazu hodowli.
"W tej chwili jest na to najlepszy moment - podkreślał Mikołaj Jastrzębski, współautor raportu. - W Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt, któremu przewodniczy poseł Paweł Suski z Platformy Obywatelskiej od wielu lat trwają starania nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt mającą m.in. wprowadzić taki zakaz, a w zeszłym tygodniu pomysł ten poparł Jarosław Kaczyński. Możliwe jest zatem porozumienie ponad partyjnymi podziałami".
KONTAKT:
e-mail: antyfutro@viva.org.pl
Raport dostępny jest do pobrania na stronie: www.antyfutro.pl/raport
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 01.02.2017, 11:26 |
| Źródło informacji | Fundacja Viva! |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Suwerenność technologiczna to zdolność do świadomego wyboru
- 05.05.2026, 11:53
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: KIGC
-
Technologia weryfikacji behawioralnej BIK jako odpowiedź na narastającą falę oszustw cyfrowych na afrykańskim rynku finansowym
Biuro Informacji Kredytowej (BIK), lider polskiego rynku wymiany danych kredytowych i systemów antyfraudowych nawiązało strategiczne partnerstwo z Fair Score Africa, pionierem w dziedzinie alternatywnego scoringu kredytowego i walki z problemem wykluczenia finansowego, z siedzibą w RPA. Celem współpracy jest umożliwienie implementacji polskiego rozwiązania Platformy Weryfikacji Behawioralnej BIK, nowego standardu w zakresie rozwiązań antyfraudowych, aby ograniczyć skalę nadużyć finansowych na siedmiu kluczowych rynkach afrykańskich. W dobie szybkiej cyfryzacji usług finansowych na kontynencie afrykańskim rosnąca fala oszustw zagraża bezpieczeństwu transakcji i staje się krytycznym wyzwaniem dla stabilności gospodarek wschodzących.- 05.05.2026, 09:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: BIK
-
Image
Wspaniały sukces polskich uczniów w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej
W dniach 15-19 kwietnia 2026 r., w Espoo w Finlandii, odbyła się 32. Bałtycka Olimpiada Informatyczna. W zawodach wzięły udział sześcioosobowe reprezentacje uczniów ze szkół średnich z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji i Ukrainy - laureatów krajów olimpiad informatycznych.- 28.04.2026, 11:58
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Fundacja Rozwoju Informatyki
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ