Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSiT informuje:
W nawiązaniu do informacji, które pojawiły się w dniu 11 maja 2017 roku na antenie radia RFM FM, dot. programu „Lokalny Animator Sportu” wyjaśniamy, iż Ministerstwo Sportu i Turystyki przystępując do prac nad programem wsparcia w 2016 r. przeprowadziło badania i konsultacje społeczne z udziałem Animatorów pracujących na Orlikach dot. tego jak w rzeczywistości funkcjonuje program LAS. Podczas konsultacji sami Animatorzy zwrócili uwagę na fakt, że w wielu miejscach zatrudnione osoby w ogóle nie prowadzą zajęć (istnienie tzw. pustych godzin) bądź też prowadzą je w sposób niedbały. W związku z tym, że program w licznych przypadkach funkcjonował źle, bądź nie funkcjonował wcale, podjęto konkretne działania zmierzające do wspierania wyłącznie tych Animatorów, którzy pracują efektywnie i zajmują się w sposób realny animowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży. W związku z tym zmniejszono liczbę Animatorów otrzymujących wsparcie, przy jednoczesnym zwiększeniu wynagrodzenia Animatora (o 10%) i wzroście stawki godzinowej (o 27 %). Premiowane są również samorządy, które zatrudniają Animatorów na podstawie całorocznej umowy o pracę. Zmiany mają realny wpływ na podniesienie efektywności i wydajności pracy Animatorów a w konsekwencji przekładają się na realne upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży oraz optymalizują działanie Orlików.
Jednocześnie obecni lub byli Animatorzy pracujący przy programie LAS mogą korzystać ze środków MSiT, będąc zatrudnionymi w ramach dwóch nowych programów, działających na niespotykaną dotychczas skalę: Szkolny Klub Sportowy oraz Rządowy Program KLUB. Mają one na celu m.in. wsparcie trenerów i nauczycieli WF-u. Aktualnie w ramach programów ministerialnych dotacje trafiają do ponad 20 000 trenerów, nauczycieli WF-u i Animatorów rocznie. W latach 2007 – 2015 wsparcie otrzymywało zaledwie około 3 200 Animatorów rocznie. Regularne dofinansowanie nie trafiało ani do trenerów ani do nauczycieli WF-u.
Jednocześnie należy podkreślić, że zgodnie z podpisanymi umowami nie ma możliwości, aby Orlik zbudowany przy wsparciu inwestycji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Moje Boisko Orlik 2012 nie posiadał opieki instruktorsko-trenerskiej. Każdy z podmiotów ubiegających się o dofinansowanie budowy kompleksu Orlik zobowiązał się w umowie inwestycyjnej do zapewniania na obiekcie trenera środowiskowego – opieki dla użytkowników na okres nie krótszy niż 10 lat od momentu oddaniu obiektu do użytkowania. Zadaniem MSiT nie jest wspieranie pracowników samorządów – jest to zadanie własne Jednostek Samorządu Terytorialnego.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mż/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.05.2017, 14:11 |
Źródło informacji | MSiT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom