Newsletter

KNF: 361. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (komunikat)

22.06.2017, 15:57aktualizacja: 22.06.2017, 15:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- KNF informuje:

W trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wzięli

- Marek Chrzanowski – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego

- Marcin Pachucki – Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego,

- Filip Świtała – Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego,

- Piotr Nowak – Przedstawiciel Ministra Finansów

- Jan Wojtyła – Przedstawiciel Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,

- Andrzej Kaźmierczak – Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego,

- Zdzisław Sokal – Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

1. Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie:

- Anity Bogusz na stanowisko członka Zarządu Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

2. Komisja jednogłośnie zezwoliła na połączenie Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Choszcznie (bank przejmujący) z Bankiem Spółdzielczym Rzemiosła w Szczecinie (bank przejmowany).

3. Komisja jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku Spółdzielczego w Jarosławiu (bank przejmujący) z Bankiem Spółdzielczym w Roźwienicy (bank przejmowany).

4. Komisja jednogłośnie podjęła decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej (Bieszczadzka SKOK) przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową, prowadzonego ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o skok.

Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie Bieszczadzkiej SKOK na podstawie art. 74c ust. 4 i następne ustawy o skok, w celu zbadania możliwości przejęcia Bieszczadzkiej SKOK przez bank.

W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji Bieszczadzkiej SKOK, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji 22 czerwca 2017 r. Bieszczadzkiej SKOK. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 6 lipca 2017 r. włącznie.

Aby uzyskać informacje o sytuacji Bieszczadzkiej SKOK, zainteresowane banki mogą

zwracać się bezpośrednio do zarządcy komisarycznego tej Kasy.

5. Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego działania przez Raiffeisen Landesbanken (RLB) oraz ich podmiotów dominujących w porozumieniu dotyczącym wykonywania uprawnień podmiotu dominującego Raiffeisen

Bank Polska S.A. (RBPL).

Zamiar działania w porozumieniu wiąże się z działaniami restrukturyzacyjnymi w Grupie Raiffeisen.

6. Komisja jednogłośnie zezwoliła na powierzenie przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) innym bankom dokonywania oceny zdolności do spłaty zobowiązania oraz analizy ryzyka wypłaty zobowiązania w związku z zamiarem dalszego udzielania tym bankom przez BGK poręczeń portfela kredytów studenckich, w ramach realizacji przez BGK Programu rządowego „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego”.

7. Komisja zapoznała się z raportem:

- Pracownicze Programy Emerytalne w 2016 r.,

- Informacja o działalności inwestycyjnej funduszy emerytalnych w okresie 31.03.2014-31.03.2017 wraz z Aneksem.

8. Kolejne posiedzenia Komisji zaplanowane są na:

- 27 czerwca 2017 r.,

- 18 lipca 2017 r.,

- 1 sierpnia 2017 r.,

- 29 sierpnia 2017 r.,

- 12 września 2017 r.,

- 26 września 2017 r.,

- 10 października 2017 r

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ march/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.06.2017, 15:57
Źródło informacji KNF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii