Pobierz materiał i Publikuj za darmo
<li>Możliwość łatwego wyszukiwania i zamawiania produktów z katalogu Reaxys.</li>
</ul>
<ul>
<li>Zmniejszenie ograniczeń w zakresie rozwijania nowych związków skutkujące przyspieszeniem przeprowadzania badań przez klientów.</li>
</ul>
DARMSTADT, Niemcy, 26 czerwca 2017 r. /PRNewswire/ - Wiodąca w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firma Merck ogłosiła dziś podjęcie współpracy z firmą analityki informacji Elsevier specjalizującą się w naukach ścisłych i zdrowiu, wskutek której produkty firmy Merck zostaną dodane do chemicznej bazy danych Reaxys firmy Elsevier.
Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/527214/Merck.jpg
Naukowcy i chemicy korzystający z Reaxys mają od teraz dostęp do dodatkowych 43 000 związków i chemikaliów firmy Merck wraz z danymi pochodzącymi bezpośrednio od dostawcy. W ramach współpracy użytkownicy będą mieli bezpośredni wgląd w informacje o dostępności produktów firmy Merck.
„Dzięki tej integracji proces podejmowania codziennych decyzji przez badaczy będzie dużo prostszy, co z kolei przyczyni się do ograniczenia czasu potrzebnego na zakup związków chemicznych - skomentował Udit Batra zasiadający w zarządzie firmy Merck oraz główny dyrektor wykonawczy firmy Life Science. - Razem zapewniamy naszym klientom spokój ducha w zakresie jakości produktów, nad którymi pracują, co jest bardzo ważne w tak konkurencyjnej branży” - dodał dyrektor.
Współpraca z Elsevier zapewni użytkownikom Reaxys pracującym w branżach odkrywania leków, badań i rozwoju nad związkami chemicznymi i nie tylko możliwość korzystania z bardziej wydajnego procesu zakupowego. Klienci mogą szybko porównywać koszty związane z zakupem związku w porównaniu do jego produkcji wewnętrznej, co z kolei oznacza lepsze przydzielanie zasobów i oszczędność czasu.
„Firma Merck jest uznanym liderem w branży, więc nasza współpraca wnosi coś wartościowego do bazy Reaxys” - skomentował Christian Boehm, dyrektor rozwiązań chemicznych w Elsevier.
Baza Reaxys obejmuje ponad 240 lat badań chemicznych, w tym 105 milionów związków organicznych, nieorganicznych i metaloorganicznych, 42 miliony reakcji chemicznych, 500 milionów opublikowanych eksperymentów, 16 000 czasopism chemicznych oraz 6 źródeł indeksowania na potrzeby multidyscyplinarnego ujęcia badań chemicznych.
Wszystkie komunikaty informacyjne firmy Merck są przekazywane przy pomocy poczty e-mail oraz udostępniane na stronie firmy. Aby dokonać rejestracji w trybie online, zmienić wybór lub przerwać korzystanie z usługi należy udać się na stronę www.merckgroup.com/subscribe.
O Merck
Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną w zakresie służby zdrowia, nauk przyrodniczych i wydajności materiałów. Około 50 000 pracowników firmy zajmuje się opracowywaniem rozwiązań technologicznych zwiększających żywotność i jakość życia - od terapii biofarmaceutycznych w leczeniu raka lub stwardnienia rozsianego, najnowocześniejszych systemów w zakresie badań naukowych i produkcji do ciekłych kryształów w smartfonach i telewizorach LCD. W 2016 r. sprzedaż firmy Merck wyniosła 15 mld euro w 66 krajach.
Założona w 1668 roku firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną, a rodzina założycieli pozostaje właścicielem większościowym tej notowanej na giełdzie grupy korporacyjnej. Firma posiada globalne prawa do nazwy i marki firmy Merck, jedyne wyjątki to Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa jako EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 26.06.2017, 16:57 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |