Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pierwszą część wypełnią utwory przedstawicieli tzw. „drugiej szkoły wiedeńskiej”. Zestawienie trzech, do pewnego stopnia analogicznych cykli Weberna, Schönberga i Berga, ukazuje jak różne stylistycznie oblicza mieli bliscy sobie twórcy, wymieniani często łącznie na kartach podręczników.
W drugiej części koncertu przeniesiemy się do wieku XIX i początkowo niedocenionego koncertu podwójnego na skrzypce i wiolonczelę Johannesa Brahmsa. Dzieło wymagające zarówno od obojga solistów jak i od orkiestry wykona Nicola Benedetti i Leonard Elschenbroich. Skrzypaczka jest obecnie jedną z najbardziej cenionych interpretatorek muzyki klasycznej. Znana przede wszystkim jako wykonawczyni koncertów skrzypcowych, artystka jest chętnie zapraszana do występów z najważniejszymi orkiestrami i dyrygentami na całym świecie. Leonard Elschenbroich to jeden z najbardziej charyzmatycznych wiolonczelistów młodego pokolenia, przyciągający słuchaczy swoim pełnym pasji stylem wykonawczym.
Podczas obu wieczorów Orkiestrę Filharmonii Narodowej poprowadzi maestro Jacek Kaspszyk.
Piątek 13 października 2017. godz. 19:30
Sobota, 14 października 2017, godz. 18:00
Filharmonia Narodowa, Sala Koncertowa, wejście od ul. Sienkiewicza
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk dyrygent
Nicola Benedetti skrzypce
Leonard Elschenbroich wiolonczela
W programie:
Anton Webern - Sechs Orchesterstücke op. 6a [ 12’]
Arnold Schönberg - Fünf Orchesterstücke op. 16 [ 18’]
Alban Berg - Drei Orchesterstücke op. 6 [ 19’]
-
Johannes Brahms - Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę op. 102 [ 33’]
www.fiharmonia.pl
Bilety w cenie: 50-100 zł
tel. (22) 55 17 127/128/149/188
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.10.2017, 15:26 |
Źródło informacji | Filharmonia Narodowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ