Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zbliżający się okres zimowy nie nastraja nas pozytywnie nie tylko z powodu niskiej temperatury czy krótkiego dnia. Największym problemem okazuje się smog, który realnie zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Tu i teraz możemy zmniejszyć jego szkodliwe działanie, filtrując powietrze dostające się do domu. Jako jedyni z tak innowacyjnym rozwiązaniem przychodzą krakowskie przedsiębiorstwa - Oknoplast oraz Brevis - wprowadzając nawiewniki, które filtrują do 98% najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10. W ten sposób zanieczyszczone powietrze nie przenika do wnętrza pomieszczenia.
97% Polaków oddycha szkodliwym powietrzem
Darmowa komunikacja miejska, odwołanie zajęć w szkołach czy wszechobecne alerty o zanieczyszczeniach to niestety coraz częściej typowe znamiona zimy m.in. w Krakowie, Warszawie, Nowym Sączu, Rybniku czy Sosnowcu. Smog to też ogromne zagrożenie w miastach, które kojarzą się z czystym powietrzem - Zakopanego czy Rabki-Zdroju od dawna nie nazwiemy już uzdrowiskami.
O potencjalne problemy ze zdrowiem wynikające z wysokiego zanieczyszczenia powinni martwić się też mieszkańcy niemal wszystkich regionów kraju - zgodnie z wyliczeniami Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska, aż 97% Polaków oddycha powietrzem niespełniającym standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Efekt? Według szacunków Komisji Europejskiej w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza każdego roku przedwcześnie umiera ok. 42 tysiące osób. Dla porównania warto dodać, że każdego roku w naszym kraju w wypadkach ginie niewiele ponad 3 tysiące ludzi. Smog to bardzo poważne zagrożenie, a konsekwencje jego występowania powinniśmy minimalizować we własnym zakresie. Najlepsze efekty uzyskamy uszczelniając zewnętrzną "skorupę" budynku przez montaż nowoczesnych okien oraz stosując nawiewniki z filtrem antysmogowym.
Powietrze czystsze o 98%
Okazuje się, że powietrze w mieszkaniach może być jeszcze bardziej zanieczyszczone niż to, którym oddychamy na zewnątrz. Wyziewy przemysłowe i spaliny to jedno, do tego dochodzą też kurz, roztocza czy wiele innych substancji, np. tych wydzielanych przez tworzywa sztuczne. W rezultacie musimy wentylować pomieszczenia, a tam gdzie powietrze zewnętrzne jest zanieczyszczone powinniśmy je filtrować przed wpuszczeniem do domu. Skutecznym sposobem jest innowacyjne rozwiązanie wiodącego producenta okien Grupy Oknoplast oraz uznanego producenta nawiewników, firmy BREVIS. - Oferowane przez nas nawiewniki, wyposażone w najwyższej jakości filtry antysmogowe, tworzą barierę przy samym oknie. Chronią w ten sposób wnętrze domu przed wnikaniem do 98% niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10, a jednocześnie efektywnie wietrzą pomieszczenia – tłumaczy Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego Grupy OKNOPLAST, którą nie bez kozery określa się jako odpowiedzialną społecznie – Swoim klientom oferujemy dwa rozwiązania. Nawiewnik INSOLIO Premium dedykowany jest tym klientom, którzy wymieniają swoje okna. Rozwiązanie to montowane jest w przestrzeni pomiędzy ramą okna, a nadprożem i nie wpływa na parametry termiczne okna. Z kolei drugi produkt, nawiewnik URBINO Premium, polecany jest dla tych klientów, którzy zdecydują się wymienić swój dotychczasowy nawiewnik na antysmogowy. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie będzie dostępne jest w salonach sprzedaży Grupy Oknoplast już w drugiej połowie listopada br.
Wymieniaj filtr raz na sezon za jedyne 29 zł
Do tej pory żaden ze sprzedawców nawiewników nie oferował rozwiązania antysmogowego. Innowacyjne produkty oferowane przez Grupę Oknoplast nie przepuszczają do mieszkania m.in. pyłu węglowego, cementowego czy przemysłowego. Dzięki nim mieszkańcy okolic o wysokim stężeniu zanieczyszczeń będą mogli odetchnąć czystym powietrzem. Wskazane jest, aby filtr wymienić raz w sezonie za jedyne 29 zł. Dodatkowo pomysłodawcy w okresie wiosennym proponują zakup filtra antyalergicznego, który nie dopuszcza do pomieszczeń pyłków kwiatowych, przynosząc prawdziwą ulgę alergikom.
Wzięcie sprawy w swoje ręce
Smog to zagrożenie, z którym próbują sobie poradzić władze Polski oraz poszczególnych miast. Polityka antysmogowa rozwija się, ale jej efektów nie zobaczymy błyskawicznie. Zamiast czekać na pozytywne rezultaty, weźmy sprawy w swoje ręce, zapewniając sobie zdrowy klimat naszych wnętrz dzięki innowacyjnym nawiewnikom antysmogowym. Ich koszt jest niewspółmierny do korzyści, które zapewniają. A jak wiemy - nasze zdrowie i życie nie mają swojej ceny.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.10.2017, 13:11 |
Źródło informacji | Grupa Oknoplast |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu