Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Najliczniejszą grupę artystów zakwalifikowanych do Konkursu stanowią reprezentanci Polski - 16 osób. Ponadto w Konkursie wystąpi 4 pianistów z Japonii, po 2 z Rosji, Chin i Francji oraz po 1 ze Stanów Zjednoczonych, Rumunii, Belgii i Ukrainy.
Grze młodych pianistów będzie się przysłuchiwało międzynarodowe jury w składzie: Claire Chevallier, Dang Thai Son, Nikolai Demidenko, Nelson Goerner, Tobias Koch, Alexei Lubimov, Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Andreas Staier i Wojciech Świtała. Harmonogram Konkursu przewiduje trzy etapy: pierwszy i drugi to recitale solowe, których repertuar - oprócz dzieł Chopina - będzie obejmował wybrane utwory Jana Sebastiana Bacha, a także polonezy polskich kompozytorów tworzących w pierwszej połowie XIX wieku. W trzecim etapie sześciu finalistów wykona wybrane przez siebie utwory Chopina z orkiestrą, a towarzyszyć im będzie doskonale znana polskiej publiczności Orkiestra XVIII Wieku.
Jednym z głównych założeń programowych Konkursu jest popularyzacja wykonawstwa na instrumentach z epoki Chopina. Szczególnie ważna zatem będzie realizacja - wzorem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - wysokiej jakości przekazu audiowizualnego przez Telewizję Polską. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina stworzy również platformę multimedialną, odpowiadającą potrzebom melomanów na całym świecie.
I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych rozpocznie się 2 września 2018 roku dwoma koncertami inauguracyjnymi. Konkursowe zmagania w 3 etapach potrwają do 14 września.
Więcej informacji o Konkursie: www.iccpi.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.06.2018, 14:46 |
Źródło informacji | Narodowy Instytut Fryderyka Chopina |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ