Newsletter

RAWLPLUG SA (15/2018) Decyzja Zarządu w sprawie połączenie Emitenta z podmiotem zależnym Koelner - Tworzywa Sztuczne sp. z o.o.

29.06.2018, 19:24aktualizacja: 29.06.2018, 19:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący z plikiem 15/2018

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd RAWLPLUG S.A. (dalej "Emitent"), na podstawie art. 17 ust. 1 MAR informuje, że w związku z zamiarem przeprowadzenia procedury połączenia Emitenta ze spółką Koelner - Tworzywa Sztuczne sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, w dniu dzisiejszym, tj. 29 czerwca 2018 r. został uzgodniony i podpisany przez Zarządy łączących się podmiotów Plan Połączenia.

Połączenie nastąpi w trybie określonym w art. 492 § 1 pkt 1 KSH, tj. poprzez przeniesienie całego majątku Koelner - Tworzywa Sztuczne sp. z o.o., jako spółki przejmowanej, na Emitenta, jako spółkę przejmującą.

W związku z faktem, iż jedynym udziałowcem spółki przejmowanej Koelner - Tworzywa Sztuczne sp. z o.o. jest spółka przejmująca, tj. Emitent, połączenie zostanie przeprowadzone w trybie uproszczonym na podstawie art. 516 § 6 KSH, czyli bez:

1. Sporządzania sprawozdań Zarządów łączących się spółek, o których mowa w art. 501 § 1 KSH,

2. Udzielania informacji, o których mowa w art. 501 § 2 KSH oraz

3. Poddawania Planu Połączenia badaniu przez biegłego rewidenta i sporządzania przez niego opinii z badania.

Plan Połączenia podlega ogłoszeniu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz poprzez udostępnienie go do publicznej wiadomości na stronie internetowej Emitenta www.rawlplug.pl

Treść uzgodnionego Planu Połączenia wraz z załącznikami znajduje się w załącznikach do niniejszego raportu.

Zgodnie z zaplanowaną strategią gospodarczą Grupy RAWLPLUG S.A. (dalej: "Grupa"), jednym z elementów podejmowanych działań jest uproszczenie struktur Grupy w ramach prowadzonej działalności oraz uzyskanie efektów synergii operacyjnej i kosztowej. Planowana restrukturyzacja jest etapem realizowanej strategii, zakładającej konsolidację funkcji spółek z Grupy i doprowadzi do uproszczenia struktury organizacyjnej oraz wyeliminowania zbędnych procesów. Dzięki połączeniu uproszczeniu ulegną struktury w zakresie działalności produkcyjnej, co pozwoli usprawnić realizowanie tej działalności w Grupie.

Przewiduje się, że połączenie przyniesie szereg korzyści operacyjnych i oszczędności finansowych, w tym: umocnienie pozycji rynkowej i finansowej poprzez powstanie jednego silnego podmiotu gospodarczego, centralizację w nim funkcji produkcyjnych realizowanych obecnie przez dwa odrębne podmioty, zapewnienie konsolidacji składników majątku łączących się Spółek oraz uproszczenie struktury organizacyjnej i sposobu działania Grupy, a co za tym idzie zwiększenie efektywności jej funkcjonowania, uproszczenie przepływów, redukcję ilości dokumentów, a także eliminację wzajemnych rozliczeń łączących się Spółek. Niekwestionowaną korzyścią będą również oszczędności finansowe w obszarze administracyjnym i organizacyjnym.

Dalsze istotne informacje na temat procesu połączenia Emitent będzie przekazywał do wiadomości publicznej w kolejnych raportach bieżących.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Data publikacji 29.06.2018, 19:24
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ