Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSWiA informuje:
12 tysięcy harcerzy bierze udział w ogólnopolskim Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.
O bezpieczeństwo uczestników dbają funkcjonariusze służb podległych MSWiA.
Gotowa do działań jest policja. Funkcjonariusze są widoczni w obozowisku i służą pomocą uczestnikom zlotu. W Centrum Dowodzenia policjanci monitorują to, co dzieje się na zlocie i dbają o łączność między służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.
Na zlocie dyżur pełnią policjanci z ruchu drogowego, którzy nadzorują przejazdy autokarów z harcerzami. Do służby na terenie wyspy wykorzystywane jest mobilne centrum monitoringu, które na bieżąco rejestruje to, co dzieje się na terenie obozowiska. Ponadto policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną, w namiocie edukacyjnym prowadzą rozmowy z harcerzami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Na wyspie, gdzie zorganizowany, jest zlot służbę pełnią też strażacy. Wyposażeni są w specjalistyczny sprzęt. Poza wozami technicznymi do dyspozycji mają m.in.: quady i drony. Strażacy na zlocie sprawdzają obozowisko pod względem bezpieczeństwa pożarowego. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo" prowadzą szkolenia dla uczestników zlotu.
Zlot potrwa do 16 sierpnia. Okazją do jego zorganizowania jest 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecie ZHP. Organizatorzy podkreślają, że to największy powojenny Zlot ZHP. Oprócz harcerzy z Polski do Gdańska przyjechało około 500 osób z organizacji harcerskich z 27 krajów. Ostatni Zlot ZHP zorganizowany został w 2010 r. w Krakowie z okazji stulecia skautingu.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ tnt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.08.2018, 16:58 |
Źródło informacji | MSWiA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |