Newsletter

DECORA SA (27/2018) Ujawnienie opóźnionej informacji poufnej - zawarcie porozumienia dotyczącego wspólnego nabywania akcji w ramach wezwania oraz umowy o kredyt terminowy z przeznaczeniem na finansowanie wezwania

12.09.2018, 10:20aktualizacja: 12.09.2018, 10:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 27/2018

Zarząd DECORA S.A. z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej ("Spółka") informuje, że w dniu 10 września 2018 r. podjął decyzję o opóźnieniu przekazania informacji poufnej, zgodnie z art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

Przyczyną ujawnienia opóźnionej informacji poufnej jest brak interesu prawnego Spółki do dalszego opóźniania informacji poufnej z uwagi na rozpoczęcie procesu wezwania do nabywania akcji Spółki, w tym zawarcia porozumienia dotyczącego wspólnego nabywania akcji Spółki w ramach wezwania oraz umowy o kredyt terminowy z Santander Bank Polska S.A. ("Bank") z przeznaczeniem na finansowanie wezwania.

Treścią opóźnianej informacji poufnej było zawarcie w dniu 10 września 2018 r. przez (i) Spółkę, (ii) Włodzimierza Lesińskiego (iii) Marzenę Lesińską ("Wzywający") porozumienia spełniającego kryteria, o których mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 512 z późn. zm.) ("Ustawa") ("Porozumienie"). Porozumienie dotyczy wspólnego nabycia akcji Spółki od pozostałych akcjonariuszy Spółki, którzy nie są stronami ww. Porozumienia, w wyniku ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Spółki zapewniających osiągnięcie przez strony Porozumienia 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki na podstawie art. 73 ust. 1 Ustawy. Wezwanie może zostać przeprowadzone raz lub więcej razy.

Zgodnie z Porozumieniem Wzywający zobowiązali się, że liczba akcji określona w treści wezwania będzie wynosić nie więcej niż 4.053.501 sztuk akcji, co stanowi 35,86% kapitału zakładowego Spółki oraz 35,86% ogólnej liczby głosów w Spółce. Cena za jedną akcję w wezwaniu zostanie określona przez Wzywających w dniu ogłoszenia wezwania, z zastrzeżeniem, ze będzie to cena nie niższa niż cena minimalna określona zgodnie z art. 79 Ustawy. Podmiotami nabywającymi akcje w ramach wezwania będą: Spółka - do wysokości 3.699.501 (słownie: trzy miliony sześćset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy pięćset jeden) sztuk akcji, stanowiących 32,73% kapitału zakładowego Spółki oraz uprawniających do 32,73% ogólnej liczby głosów w Spółce oraz Włodzimierz Lesiński - do wysokości 354.000 (słownie: trzysta pięćdziesiąt cztery tysiące) sztuk akcji, stanowiących 3,13% kapitału zakładowego Spółki oraz uprawniających do 3,13% ogólnej liczby głosów w Spółce. W ramach wezwania jako pierwszy akcje Spółki będzie nabywał Włodzimierz Lesiński, a następnie Spółka.

Porozumienie wygasa automatycznie z dniem osiągniecia przez strony Porozumienia 66% ogólnej liczby akcji w Spółce lub z dniem rezygnacji przez Spółkę z przeprowadzania skupu akcji własnych na podstawie uchwały nr 5 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 3 września 2018 w sprawie upoważnienia Zarządu Spółki do nabywania akcji własnych w celu ich umorzenia oraz utworzenia kapitału rezerwowego na sfinansowanie nabycia akcji własnych, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.

Jednocześnie w celu zabezpieczenia płatności ceny nabycia akcji w ramach wezwania Spółka zawarła w dniu 10 września 2018 r. umowę o kredyt terminowy z Bankiem ("Umowa"), na podstawie której Bank udzielił Spółce kredyt terminowy w wysokości 43.000.000,00 zł. Zgodnie z Umową kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie wezwania, w tym na ustanowienie zabezpieczenia zapłaty ceny akcji zgodnie z art. 77 Ustawy w formie gwarancji płatności, a także na finansowanie zapłaty ceny nabycia akcji.

Oprocentowanie kredytu zostało ustalone w oparciu o WIBOR 1M lub EURIBOR 1M plus marża Banku. Spółka dokona spłaty kredytu w 58 ratach płatnych miesięcznie, począwszy od dnia 31.12.2018 r.

Zgodnie z postanowieniami Umowy Spółka zobowiązana jest w szczególności do dnia w którym nastąpiła spłata wszelkich należności Banku wynikających z Umowy lub do ostatniego dnia okresu wypowiedzenia Umowy:

- nie zaciągać bilansowych i pozabilansowych zobowiązań finansowych (rozumianych m. in. jako kredyty, emisje papierów dłużnych) z wyłączeniem refinansowania istniejącego zadłużenia lub nowych zobowiązań do kwoty maksymalnej 10% sumy bilansowej,

- nie dokonywać wypłaty dywidendy, zwrotu dopłat, wypłaty środków z tytułu umorzenia udziałów, zwrotu/spłaty pożyczek przez Spółkę i innych form dystrybucji bez zgody Banku za wyjątkiem tych, których realizacja nie spowoduje naruszenia przewidzianych w Umowie kowenantów finansowych,

- nie obciążać aktywów trwałych, w tym majątku stanowiącego przedmiot zabezpieczenia, za wyjątkiem ustanowienia zabezpieczeń aktualnych umów finansowania lub innych do maksymalnej wysokości 10% wartości aktywów trwałych w okresie krótszym niż 12 miesięcy,

- bez pisemnej zgody Banku nie zbywać aktywów trwałych, których wartość w odniesieniu do jednej lub więcej transakcji zawartych w okresie krótszym niż 12 miesięcy przekracza równowartość 10% aktywów trwałych,

- dokonać całkowitej spłaty wierzytelności z tytułu zawartej pomiędzy Klientem a Raiffeisen Bank Polska S.A. umowy o limit wierzytelności nr CRD/L/21417/06 z dnia 22.03.2006r. wraz z późniejszymi zmianami - w terminie 5 Dni Roboczych od uruchomienia kredytu w kwocie powyżej 20.000.000,00 PLN,

- dostarczyć do Banku w terminie do dnia 31.12.2018r oświadczenie o poddaniu się egzekucji złożone przez Spółkę w trybie art. 777 § 1 k.p.c. o treści uzgodnionej z Bankiem.

Zabezpieczeniem wierzytelności Banku wynikającymi z Umowy są m. in.: hipoteka umowna, przelew wierzytelności na rzecz Banku z tytułu umowy ubezpieczenia budynków na nieruchomościach, zastaw rejestrowy na wszystkich zapasach materiałów i wyrobów gotowych zlokalizowanych w oznaczonych magazynach Spółki, przelew wierzytelności na rzecz Banku z tytułu umowy ubezpieczenia przedmiotu zastawu rejestrowego, przelew wierzytelności na rzecz Banku z tytułu umów zawieranych przez Spółkę w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz zastaw rejestrowy i finansowy na wierzytelnościach wynikających z rachunków Spółki prowadzonych w Banku.

Pozostałe warunki Umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.09.2018, 10:20
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ