Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Mowa o unikalnym w skali transatlantyckiej programie akceleracyjnym dla firm, który pozwoli lubelskim firmom skutecznie zaistnieć na rynku amerykańskim.
„Dlaczego to robimy? Bo dzisiaj musimy sobie uświadomić, że tej grupie młodych ludzi, tej myśli, która rodzi się w ich głowach, trzeba pomóc. I to jest jedno z narzędzi, które możemy zaoferować” - powiedział podczas oficjalnego otwarcia marszałek Sławomir Sosnowski.
„Dzisiejszy dzień jest szczególny dla nas i Nevady. Nigdy nie marzyłem, że przyjadę do Polski i będę podpisywał porozumienie, takie jak dziś. To jest coś, co zamierzam hołubić dopóty, dopóki będę żył” - podsumował gubernator stanu Nevada, Brian Sandoval.
Podczas konferencji odbyło się pięć paneli dyskusyjnych, które tematycznie odpowiadały atrakcyjnym gospodarczo obszarom, które łączą stan Nevada i województwo lubelskie. Instytucje akceleracyjne, innowacyjne rolnictwo oraz technologie wodne, innowacje w obszarze gier, systemy autonomiczne czy fotonika - to tematy, które szczególnie interesują partnerskie regiony.
W lipcu 2018 r. delegacja z woj. lubelskiego na czele z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim oraz przewodniczącym sejmiku województwa Przemysławem Litwiniukiem odbyła szereg spotkań m.in. z administracją stanową. Na drodze licznych spotkań B2B miała miejsce kontynuacja współpracy w obszarze wspierania rozwoju lubelskich firm i instytucji, które pragną rozwijać swoją działalność w Nevadzie.
Efektem tych spotkań jest uruchomiony we wrześniu tego roku specjalny konkurs dla startupów NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge, czyli wspomniany wyżej program akceleracyjny. W ramach dwutygodniowego pobytu w Nevadzie odbędą się spotkania B2B, startupom zostaną również przedstawieni starannie dobrani mentorzy. Program będzie ściśle dopasowany do profilu zwycięskich firm.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.10.2018, 18:10 |
Źródło informacji | invest.lubelskie.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu