Newsletter

Zdrowie i styl życia

Mallinckrodt ogłasza wyniki badań wykazujących skuteczność immunomodulacji ECP w leczeniu pacjentów po przeszczepie płuc z syndromem zarostowego zapalenia oskrzelików

05.04.2019, 16:26aktualizacja: 05.04.2019, 16:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Badania retrospektywne wykazują, że terapia ECP towarzysząca standardowemu leczeniu miejscowemu zwiększa o około 30% prawdopodobieństwo przeżycia pacjentów po przeszczepie płuc z syndromem BOS w porównaniu do przypadków kontrolnych;
<p>- Towarzysząca terapia ECP powiązana także z niższymi kosztami szpitalnymi u pacjentów chorujących na BOS.

STAINES-UPON-THAMES, Wielka Brytania, 5 kwietnia 2019 r. /PRNewswire/ -- Firma Mallinckrodt plc (NYSE:MNK), wiodący na świecie specjalistyczny koncern farmaceutyczny, ogłosiła dziś wyniki retrospektywnych badań wykazujących skuteczność fotoferezy pozaustrojowej (ang. Extracorporeal Photopheresis; ECP) towarzyszącej standardowemu leczeniu miejscowemu u pacjentów po przeszczepie płuc z syndromem zarostowego zapalenia oskrzelików (BOS)1.[1].

Wyniki badań, którymi kierował dr Christian Joukhadar z J&P Medical Study Ltd. zostaną zaprezentowane ustnie w piątek, 5 kwietnia 2019 r. na 39. corocznym spotkaniu i wykładach organizacji International Society for Heart and Lung Transplantation (ISHLT) w Orlando na Florydzie w USA. Firma Mallinckrodt wspierała publikację badań.

Badania dr. Joukhadara dotyczyły wykorzystania terapii ECP na uniwersytecie medycznym w Wiedniu jako opcji leczenia empirycznego u pacjentów po przeszczepie płuc z BOS. Celem badania była ocena kosztów szpitalnych i wartości klinicznej ECP jako terapii towarzyszącej standardowemu leczeniu miejscowemu BOS w porównaniu do samego leczenia standardowego. Technologią ECP wykorzystaną w badaniach był system UVAR XTS™.

Badania retrospektywne wykazały, że w porównaniu do zastosowania wyłącznie standardowego, kierowanego leczenia BOS, dodanie terapii ECP znacząco podnosi prawdopodobieństwo przeżycia u pacjentów z podwójnym przeszczepem płuc cierpiących na BOS. W okresie obserwacyjnym sięgającym do 15,5 roku prawdopodobieństwo przeżycia było wyższe o około 30% u pacjentów leczonych ECP w porównaniu do przypadków kontrolnych2 [2].

Ponadto badania wykazały, że dodanie ECP do leczenia standardowego wywiera znaczący, pozytywny wpływ na liczbę ponownych przyjęć do szpitala, całkowitą liczbę dni opieki i całkowitą liczbę dni hospitalizacji w porównaniu do samego leczenia standardowego. Wśród wniosków z badań znalazło się stwierdzenie, że „terapia ECP okazała się być bardzo skuteczna i prowadzi do zmniejszenia kosztów leczenia pacjentów po przeszczepie płuc z BOS"3 [3].

„Mallinckrodt, pionier w opracowywaniu i zapewnianiu immunomodulacji ECP, z przyjemnością odnotowuje wyniki badań potwierdzające kliniczną skuteczność rozwiązania w leczeniu pacjentów po przeszczepie płuc z BOS oraz szacujące znaczne oszczędności w szpitalach stosujących tę terapię - skomentował lek. med.Steven Romano, wiceprezes wykonawczy i główny dyrektor naukowy w Mallinckrodt. - Z przyjemnością wspieramy dążenia do oceny skuteczności ECP w tak ważnym obszarze opieki zdrowotnej” - dodał dyrektor.

Ze streszczeniem prezentacji można zapoznać się tutaj.

Firma Mallinckrodt jest jedynym na świecie dostawcą zatwierdzonych, w pełni zintegrowanych systemów wykonywania immunomodulacyjnego leczenia z ECP. Platformy leczenia Therakos, w tym najnowsza generacja systemu fotoferezy THERAKOS™ CELLEX™, wykorzystywane są w akademickich centrach medycznych, szpitalach i ośrodkach leczenia w niemal 40 krajach, a jak do tej pory przeprowadzono na świecie ponad milion zabiegów. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.therakos.co.uk.

Systemy fotoferezy UVAR XTS i THERAKOS CELLEX są zatwierdzone na wielu rynkach międzynarodowych, w tym w Europie, w zakresie wykonywania fotoferezy. Zatwierdzone, lokalne oznaczenia produktu zawierają dodatkowe informacje na temat zatwierdzonych zastosowań w wyznaczonych regionach terapeutycznych.

Ważne informacje w zakresie bezpieczeństwa fotoferezy THERAKOSTM

Wskazania

Systemy fotoferezy THERAKOS UVAR XTS i THERAKOS CELLEX przeznaczone są do przeprowadzania fotoferezy. Pełną listę ostrzeżeń i środków ostrożności można znaleźć na odpowiednim oznaczeniu produktu.

Przeciwwskazania

Fotofereza THERAKOS jest niewskazana u pacjentów z historią nadwrażliwości na światło. Fotofereza THERAKOS jest niewskazana u pacjentów, którzy nie tolerują pozaustrojowej utraty objętości lub których liczba białych komórek jest większa niż 25 000 mm3. Fotofereza THERAKOS jest niewskazana u pacjentów, którzy cierpią na zaburzenia krzepnięcia lub którzy przeszli splenektomię.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Terapia fotoferezą THERAKOS powinna zawsze być wykonywana w miejscach, gdzie dostępny jest standardowy sprzęt medycyny ratunkowej. Płynne zamienniki objętości lub środki zwiększające objętość powinny być łatwo dostępne w trakcie przeprowadzania procedury. Bezpieczeństwo stosowania u dzieci nie zostało potwierdzone.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety muszą stosować odpowiednie środki antykoncepcyjne w trakcie i po zakończeniu terapii fotoferezy.

Zdarzenia niepożądane

- W trakcie każdej procedury związanej z krążeniem pozaustrojowym może wystąpić niedociśnienie. Należy skrupulatnie monitorować stan pacjenta w trakcie zabiegu pod kątem niedociśnienia.

- U niektórych pacjentów zaobserwowano przejściowe reakcje gorączkowe 37,7-38,9°C (100-102°F) w ciągu sześciu do ośmiu godzin od reinfuzji napromieniowanej, wzbogaconej w leukocyty krwi. Reakcji może towarzyszyć tymczasowe nasilenie erytrodemii.

- Częstotliwość leczenia większa niż wskazana na opakowaniu może doprowadzić do anemii.

- Dostęp żylny wiąże się z niewielkim ryzykiem infekcji i bólu.

Pełną listę ostrzeżeń i środków ostrożności można znaleźć na odpowiednim oznaczeniu produktu.

1. Joukhadar C, Knobler R, Cho A, et al. Extracorporeal Photopheresis Improves Survival Probability and Lowers Hospital-Related Expenses In Lung Transplant Recipients With Bronchiolitis Obliterans Syndrome, The Journal of Heart and Lung Transplantation. Volume 38, Issue 4, S1-S526. doi: 10.1016/j.healun.2019.01.287

2. ibid

3. ibid

MALLINCKRODT

Koncern Mallinckrodt to międzynarodowe przedsiębiorstwo obejmujące wiele spółek podległych w pełnym posiadaniu zajmujące się opracowywaniem, produkcją, marketingiem i dystrybucją specjalistycznych produktów i terapii farmaceutycznych. Do specjalności koncernu należą choroby autoimmunologiczne i rzadkie w neurologii, reumatologii, nefrologii, pulmonologii i oftalmologii, a także immunoterapia i terapia oddechowa noworodków w stanie krytycznym oraz środki przeciwbólowe. Segmenty leków generycznych i Amitiza obejmują specjalistyczne leki generyczne, aktywne składniki farmaceutyczne i AMITIZA® (lubiprostone). Więcej na temat firmy Mallinckrodt można znaleźć na stronie www.mallinckrodt.com.

Koncern Mallinckrodt korzysta ze strony internetowej jako kanału dystrybucji ważnych informacji na temat firmy, w tym komunikatów prasowych, prezentacji inwestorskich i innych ważnych danych finansowych. Koncern wykorzystuje stronę także do przyspieszenia publicznego dostępu do krytycznych czasowo informacji na temat firmy przed lub w miejsce publikacji komunikatu prasowego lub złożenia dokumentów w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o tej samej treści. Dlatego też inwestorzy powinni odwiedzać stronę relacji inwestorskich na stronie internetowej firmy w celu pozyskiwania ważnych i krytycznych czasowo informacji. Goście mogą także dokonać rejestracji na stronie w celu otrzymywania automatycznych wiadomości e-mail i innych powiadomień na temat nowych informacji publikowanych na stronie relacji inwestorskich.

Ostrzeżenia związane z oświadczeniami dotyczącymi przyszłości

Niniejszy komunikat zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości związane z fotoferezą THERAKOS, w tym potencjalne korzyści związane z użyciem produktu. Oświadczenia te bazują na założeniach w zakresie wielu ważnych czynników, w tym wymienionych poniżej, które mogą doprowadzić do znaczących różnic w faktycznych wynikach w porównaniu do tych zawartych w oświadczeniach dotyczących przyszłości: spełnienie wymagań kontrolnych i innych, działanie organów kontrolnych i innych instytucji rządowych, zmiany w przepisach prawa i postanowieniach, problemy z jakością produktu, produkcji lub dostawy albo problemy z bezpieczeństwem pacjentów oraz inne czynniki ryzyka odnotowane i opisane szczegółowo w części na temat czynników ryzyka w najnowszym raporcie rocznym koncernu Mallinckrodt złożonym na formularzu 10-K i innych dokumentach złożonych w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, z których wszystkie dostępne są na stronie internetowej. Oświadczenia dotyczące przyszłości zawarte w niniejszym komunikacie obowiązują wyłącznie w chwili ich opublikowania, a koncern Mallinckrodt nie zobowiązuje się do aktualizacji ani zmian w oświadczeniach dotyczących przyszłości w wyniku pojawienia się nowych informacji, przyszłych wydarzeń i rozwoju sytuacji oraz w innych przypadkach poza sytuacjami wymaganymi w świetle prawa.

Mallinckrodt, znak M i logo Mallinckrodt Pharmaceuticals są znakami towarowymi koncernu Mallinckrodt. © 2019 Mallinckrodt 4/19

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/167103/mallinckrodt_plc_logo.jpg

Źródło: Mallinckrodt plc

KONTAKT:

Zapytania medialne w EMEA

James Tate

The Henley Group

tel. +1 44 1491 570 971

e-mail: james@henley.co.uk

-

Zapytania medialne w USA

Daniel Yunger

Kekst CNC

tel. +1 212 521 4879

e-mail: mallinckrodt@kekstcnc.com

-

Relacje inwestorskie

Daniel J. Speciale, CPA

Wiceprezes, relacje inwestorskie i IRO

tel. 314-654-3638

e-mail: daniel.speciale@mnk.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.04.2019, 16:26
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii