Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Termin przekazania e-wniosku za pomocą specjalnej aplikacji upływa 15 maja br. Po tym terminie można jeszcze przesłać dokumenty do 10 czerwca, ale za każdy dzień opóźnienia dopłata zostaje pomniejszona o 1 proc.
Przy wypełnianiu wniosku, w razie potrzeby, rolnik może liczyć na pomoc pracowników biura powiatowego ARiMR lub Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wypełniania wniosku znajdują się na stronie ARiMR www.arimr.gov.pl w zakładce eWniosekPlus.
W tym roku, już po raz drugi Agencja przyjmuje wnioski z zasady przez internet, jedynie w papierowej wersji do połowy kwietnia wnioski mogli dostarczyć rolnicy z małych gospodarstw (do 10 ha), w gospodarstwach których nie zaszły żadne zmiany w stosunku do ubiegłego roku. Takich oświadczeń napłynęło ponad 208 tys.
O dopłaty bezpośrednie w 2018 r. wnioskowało ok. 1 mln 330 tys. rolników, w tym 900 tys. osób złożyło wnioski przez internet. Na ten cel przeznaczono ok. 14 mld zł. (PAP)
autor: Anna Wysoczańska
awy/ je/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 23.04.2019, 22:10 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |