Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W konkursie mogą wziąć udział studenci I i II stopnia polskich uczelni publicznych i niepublicznych, którzy planują bronić dyplom w roku akademickim 2019/2020. Konkurs będzie prowadzony w dwóch kategoriach: na pracę licencjacką i inżynierską oraz magisterską. Zgłaszane prace mogą być napisane w języku polskim i angielskim.
„Chcemy pokazywać, jak ciekawym miejscem do rozwoju kariery zawodowej jest linia lotnicza i jakie szerokie spektrum możliwości daje. Wierzymy, że biznes i nauka wzajemnie się inspirują i działając w ścisłej współpracy, mogą wypracowywać innowacyjne rozwiązania, rozwijać branżę i wyłaniać talenty” - mówi Magdalena Pieśniewska, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Polskich Liniach Lotniczych LOT.
Obronione prace, wraz z kompletem dokumentów należy wysłać w terminie od 10 maja 2020 roku do 30 września 2020 roku na adres: konkurs.lot@pb.edu.pl. Wytyczne odnośnie wymaganej dokumentacji pracy konkursowej oraz regulamin można znaleźć na stronie: www.lot.com/pl/pl/konkurs.
W grudniu 2020 roku jury ogłosi trzech zwycięzców – w każdej z kategorii, wszyscy mogą liczyć na płatny trzymiesięczny staż w LOT. Ponadto autorzy najlepszych prac otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych i dwuosobowy bilet lotniczy na wybranej trasie LOT-u, nagrodą za zajęcie II miejsca będzie bilet dla dwóch osób na wybranej trasie LOT-u, a za III miejsce bilet dla jednej osoby na dowolnej trasie LOT-u.
W mediach społecznościowych konkurs będzie promowany hasztagiem #LOTsupportsyoungtalents.
Partnerem merytorycznym LOT-u przy organizacji konkursu jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej jednego z najprężniej działających ośrodków naukowo-badawczych w regionie. Do kapituły konkursowej zaproszono przedstawicieli 20 najważniejszych uczelni w kraju, w tym m.in. Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Politechniki Rzeszowskiej.
LOT to jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W ofercie przewoźnika jest już 111 rozkładowych połączeń na całym świecie.
Dynamiczny rozwój firmy przyciąga uwagę nie tylko potencjalnych pasażerów. Badania Universum Talent Survey, w których udział wzięło ponad 18 tys. studentów z 71 polskich uczelni, dowiodły, że LOT jest postrzegany jako niezwykle solidny pracodawca. Na podstawie zebranych danych stworzono ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców. W zestawieniu studentów kierunków biznesowych LOT znalazł się na trzecim miejscu, zaraz za Google i Microsoftem, awansując w porównaniu z zeszłym rokiem o cztery pozycje. Wśród studentów kierunków humanistycznych uplasował się również na 3. miejscu, a prawa – 5.
Najważniejsze pięć atrybutów decydujących o atrakcyjności pracodawcy to: wizja przyszłych zarobków, dobre perspektywy kariery, szkolenia i istniejące w firmie możliwości rozwoju oraz bezpieczeństwo zatrudnienia.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 01.07.2019, 17:51 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |