Newsletter

MI: Droga S17 pomiędzy Lublinem a Warszawą dłuższa o 30 km! (komunikat)

04.07.2019, 19:01aktualizacja: 04.07.2019, 19:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MI informuje:

Od 19 czerwca 2019 r. kierowcy mogą korzystać z 13 km odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. A od dziś trasa, która niedługo połączy Warszawę z Lublinem, wydłużyła się o kolejne 30 km, od końca obwodnicy Garwolina do Ryk. Uroczystego otwarcia nowej drogi dokonał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj oddać do użytku kolejny odcinek trasy S17, który przybliża nas do stworzenia w pełni ekspresowego połączenia Warszawy i Lublina. Kierowcy poruszający się pomiędzy tymi miastami zasługują na to, aby ich podróż mogła odbywać się w bezpiecznych i komfortowych warunkach - powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Nowa trasa powstała w większości w miejscu starej drogi krajowej nr 17. Jedynie na wysokości Gończyc i Trojanowa biegnie po nowym śladzie, pełniąc funkcję obwodnicy tych miejscowości. Jezdnia nowej drogi w kierunku Warszawy w dużej mierze wykorzystuje korpus szosy wytyczonej niemal 200 lat temu w czasach Dyrekcji Jeneralnej Dróg i Mostów Królestwa Polskiego.

Pod koniec wakacji planowane jest oddanie do użytku kolejnych 15 km S17 do węzła Skrudki. Od tego momentu kierowcy będą mieli do dyspozycji 140 km drogi ekspresowej od Garwolina do Piask koło Lublina.

Informacje o inwestycji

Oddany dziś do użytku odcinek trasy ekspresowej S17 w całości jest drogą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Nawierzchnia drogi została wykonana z betonu cementowego, w takiej samej technologii powstaną też pozostałe fragmenty tego szlaku pomiędzy Warszawą a Kurowem. W ramach inwestycji powstały m.in. węzły Górzno, Gończyce i Trojanów, 23 obiekty inżynierskie oraz 2 Miejsca Obsługi Podróżnych.

Wykonawcą oddanego dziś do użytku fragmentu drogi S17, którego budowę podzielono na dwa mniejsze odcinki, była firma Budimex. Łączny koszt jego realizacji, uwzględniający odszkodowania za przejęte nieruchomości, prace archeologiczne i wynagrodzenie nadzoru, to ok. 840 mln zł. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mgost/ wus/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.07.2019, 19:01
Źródło informacji MI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ