Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Chapel Hill, Karolina Północna, 8 października 2019 r. /PRNewswire/ - Międzynarodowe Stowarzyszenie Zakrzepicy i Hemostazy (ISTH) ogłosiło dziś, że Kamila Jaszczor została ambasadorem roku zakrzepicy Światowego Dnia Zakrzepicy 2019. To ważne wyróżnienie podkreśla wagę międzynarodowych działań Jaszczor w zakresie realizacji misji kampanii Światowego Dnia Zakrzepicyktóra zakłada zwracanie uwagi całego świata na problem tej choroby.
Organizacja ISTH rozpoczęła program ambasadorów roku Światowego Dnia Zakrzepicy w 2018 r. w celu uznania działań doświadczonej, oddanej sprawie osoby, która dąży do podnoszenia świadomości na temat zakrzepicy w najbliższej społeczności, regionie, kraju lub na skalę międzynarodową z zamysłem ratowania życia. Jaszczor została wybrana w ramach bardzo konkurencyjnego procesu nominacji i oceny kandydatury za jej oddanie i potwierdzone rezultaty działań.
„Z ogromną dumą przyznajemy ten prestiżowy tytuł Kamili Jaszczor – skomentowała profesor Beverley Hunt, OBE, przewodnicząca Komitetu Sterującego Światowego Dnia Zakrzepicy. – Kamila wykorzystuje swoje własne przeżycia pacjentki po zakrzepie do edukacji i inspirowania do działania innych dotkniętych tą przypadłością. Kamila uosabia wszystko to, co wiąże się z odznaczeniem ambasadora roku Światowego Dnia Zakrzepicy i z dużą radością potwierdzamy wagę jej działań” – dodała przewodnicząca.
W 2010 roku Kamila usłyszała diagnozę zakrzepicy żył głębokich, czyli zakrzepów tworzących się w żyłach głębokich nóg. Pacjentka szybko odkryła, że w internecie niewiele jest informacji na temat zakrzepów, zwłaszcza w jej kraju pochodzenia – Polsce. Chcąc zmienić doświadczenia pacjentów i podnieść świadomość na temat choroby, Jaszczor założyła internetową organizację rzeczniczą Trombofilia Polska. Organizacja stała się pierwszą i jedyną siecią społecznościową w Polsce poświęconą szerzeniu informacji na temat tej przypadłości.
Jaszczor współpracuje z lokalnymi pracownikami służby zdrowia w zakresie organizacji webinariów i materiałów na temat zakrzepicy. Ponadto Trombofilia Polska jest źródłem wsparcia dla pacjentów z zakrzepicą i tych, którzy już przeszli tę chorobę, a także ich opiekunów przez umożliwianie dzielenia się historiami choroby i prowadzenia dyskusji. Trombofilia Polska ma ponad 2000 obserwujących na wszystkich kanałach w Polsce.
„Kiedy usłyszałam diagnozę zakrzepu koniecznie chciałam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań – skomentowała Jaszczor. – Założeniu Trombofilia Polska przyświecał mi cel łączenia i inspirowania pacjentów z zakrzepicą i tych, którzy już przeszli tę chorobę. Chcę, żeby wiedzieli, że nie są sami i mają do dyspozycji tak wiele zasobów, które pomogą im przejść przez tę przypadłość” – dodała ambasadorka.
W ramach przyznanego tytułu ambasadora roku zakrzepicy 2019 Jaszczor zasiądzie w panelu w trakcie sesji na Światowym Dniu Zakrzepicy, która odbędzie się w ramach Kongresu ISTH 2020 w Mediolanie we Włoszech. Ponadto organizacja ISTH przekaże 5000 dolarów na rzecz organizacji charytatywnej związanej z zakrzepicą wskazanej przez Jaszczor. Polka jest drugą ambasadorką roku zakrzepicy po nadaniu tego tytułu Christine Ashimwe w zeszłym roku. Poprzednia ambasadorka, nominowana do wyróżnienia ambasadora roku zakrzepicy w 2018 r., pochodzi z Rwandy, gdzie prowadzi działania rzecznicze, jest mentorką i wygłasza motywacyjne prelekcje.
Więcej na temat Światowego Dnia Zakrzepicy można dowiedzieć się na stronie www.worldthrombosisday.org.
O Światowym Dniu Zakrzepicy
Organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zakrzepicy i Hemostazy (ISTH) od 2014 r. Światowy Dzień Zakrzepicy odbywa się co roku 13 października. Celem wydarzenia jest podnoszenie świadomości publicznej, pracowników służby zdrowia i systemów opieki zdrowotnej na temat zakrzepicy, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia liczby zgonów i przypadków niepełnosprawności w wyniku chorób zakrzepowych przez lepszą znajomość przyczyn, czynników ryzyka, symptomów i prewencji oraz leczenia na bazie dowodów. Misja Światowego Dnia Zakrzepicy wpisuje się w międzynarodowy cel Światowego Zgromadzenia Zdrowia w zakresie zmniejszenia liczby przedwczesnych zgonów w wyniku chorób niezakaźnych o 25% do roku 2025, a także w międzynarodowy plan działań Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie zapobiegania i kontroli chorób niezakaźnych w latach 2013 do 2020. Więcej informacji oraz możliwości podjęcia działań można znaleźć na stronie www.worldthrombosisday.org.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1005837/ISTH.jpg
Źródło: International Society on Thrombosis and Haemostasis
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.10.2019, 16:23 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom