Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowa inicjatywa PFR powstała w odpowiedzi na wyzwania samorządów – digitalizację, zwiększenie komfortu życia mieszkańców i potrzebę alternatywnych form inwestowania. W ramach programu czołówka polskich ekspertów przekaże samorządom swoją wiedzę m.in. o tym jak finansować inwestycje, jak wykorzystać potencjał danych miejskich i usług chmurowy, albo jak wdrażać innowacyjne rozwiązania w administracji poprzez GovTech Polska - nową formułę zamówień publicznych.
Program „PFR dla Miast” bazuje na trzech filarach: inspiracji, edukacji oraz finansowaniu. W ramach pierwszego z nich na stronie internetowej pfrdlamiast.pl udostępniono bazę najlepszych miejskich innowacji usprawniających życie mieszkańców, które z sukcesem zrealizowano zarówno w kraju, jak i za granicą. Przedstawiciele miast mogą uzupełniać bazę także o własne projekty.
Drugi filar to bezpłatny program szkoleniowy „Akademia Miast Przyszłości” skierowany do przedstawicieli polskich średnich miast (ośrodków pomiędzy 50 a 100 tys. mieszkańców). Składa się na niego 17 dni intensywnych szkoleń (zarówno stacjonarnych, jak i dostępnych na autorskiej platformie online) trwających od 2 kwietnia do 19 listopada 2020.
W ich trakcie uczestnicy będą mieli szansę zdobycia kompleksowej wiedzy i opracowania strategii rozwoju swojego miasta z ośmiu obszarów: zarządzania miastem, mobilności miejskiej, energetyki i środowiska, biznesu i przedsiębiorczości, edukacji, mieszkalnictwa, bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia.
Zgłoszenia do „Akademii Miast Przyszłości” przyjmowane są do 20 marca 2020 na stronie pfrdlamiast.pl. Dla uczestników szkolenia przygotowano również konkurs „Miasto Przyszłości 2050”, w którym mogą zaprezentować wizję swojej strategii w zakresie innowacji. Autorzy najlepszych projektów zyskają szansę na ich sfinansowanie i wdrożenie.
„PFR dla Miast” to kolejne narzędzie wsparcia PFR dla samorządów. W jego strukturach działają już: Fundusz Inwestycji Samorządowych, który udziela wsparcia analitycznego samorządom, realizującym inwestycje i odpowiada za projekty w formule Partnerstwa publiczno-prywatnego oraz program PFR Green Hub, który działa w obszarze rozwoju czystych technologii i energii odnawialnej na rzecz transformacji energetycznej w Polsce.
Inauguracja programu „PFR dla Miast” odbyła się w Ministerstwie Rozwoju podczas uroczystej gali rozdania nagród w zorganizowanym przez Serwis Samorządowy PAP konkursie Innowacyjny Samorząd.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.02.2020, 11:31 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu