Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Ta Rada powołana została po to, by spokojnie omawiać interesujące nas tematy, mówić o problemach czy wyzwaniach – powiedział prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński inaugurując posiedzenie. – Chciałbym podkreślić, że bardzo cieszę się, że mamy dziś w naszym gronie tak wiele znakomitości polskiej nauki reprezentujących najlepsze polskie ośrodki akademickie i badawcze” – dodał prezes Chludziński.
Podczas posiedzenia podsumowano I etap programu badań medycznych dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Program objął ponad 5000 osób. „Ten program to ewenement na skalę światową – powiedział dr Marek Ścieszka, dyrektor ds. medycznych Miedziowego Centrum Zdrowia. - Głównym celem badań jest wykrycie wczesnych postaci raka płuc oraz choroby niedokrwiennej serca, co zwiększa skuteczność leczenia oraz szybkość powrotu do pełnej aktywności zawodowej.
Członkowie Rady podsumowali wyniki badań. Podczas posiedzenia omówiono założenia i zakres badań dla kolejnego etapu tego programu.
Podczas posiedzenia mówiono o współpracy KGHM Polska Miedź S.A. z Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji z Kamiennej Góry. Prezes Artur Mazur podkreślał, że DCR jest świetnie przygotowane do rehabilitacji pracowników miedziowego koncernu.
Ponadto mówiono o bieżących problemach, w tym o ryzyku zachorowań na infekcje powodowane przez wirus COVID-19. „Oczywiście jest w ostatnich dniach wokół tej sprawy bardzo dużo emocji – powiedział profesor Andrzej Horban, Krajowy Konsultant ds. Występowania Chorób Zakaźnych w Polsce. – Z punktu widzenia medycznego, to jest coś na kształt grypy. Wciąż wiemy mało na temat rzeczywistej skali zagrożeń, ale już dziś możemy stwierdzić, że ryzyko zachorowania jest najwyższe dla osób starszych. W niewielkim stopniu dotyczy osób młodych czy dzieci. Należy przestrzegać kilku podstawowych zasad higieny, by skutecznie obniżać ryzyko zachorowania - powiedział podczas posiedzenia dr Marek Ścieszka.
W skład Rady wchodzą przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM Polska Miedź S.A. W jej gronie znaleźli się również lekarze z Miedziowego Centrum Zdrowia z Lubina, która to placówka od wielu lat prowadzi zakrojone na bardzo szeroką skalę badania w zakresie profilaktyki zdrowotnej.
Rada i jej członkowie na bieżąco wspierać będą wszelkie działania KGHM związane z szeroko rozumianą profilaktyką zdrowotną. Jednocześnie nowo powołane ciało pomagać będzie w wypracowaniu rocznych i wieloletnich porozumień z gminami i powiatami Zagłębia Miedziowego.
Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. działać będzie na rzecz zwiększenia wiedzy pracowników i mieszkańców regionu w zakresie profilaktyki zdrowotnej, przyczynach chorób i możliwości ich zapobiegania.
Do udziału w pracach Rady Medycznej zaproszeni zostali również uznani naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia.
Więcej informacji udziela Marek Skalski
e-mail: marek.skalski@kghm.com
tel. 887 842 431
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.03.2020, 10:40 |
Źródło informacji | KGHM |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu