Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Starając się zapewnić wsparcie ekonomiczne swoim sąsiadom podczas walki z pandemią, kazachstański prezydent Kassym-Żomart Tokajew postanowił udzielić pomocy humanitarnej Kirgistanowi i Tadżykistanowi w postaci dostaw kazachstańskiej mąki w ilości 5 tysięcy ton do każdego kraju o łącznej wartości ponad 3 milionów dolarów.
Decyzja została podjęta w związku z oficjalnymi zapytaniami Kirgistanu i Tadżykistanu mającymi na celu zapewnienie nieprzerwanego zaopatrzenia ludności w żywność.
Podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Kazachstanu Kassym-Żomartem Tokajewym, prezydent Tadżykistanu Emomali Rahmon podziękował za udzielenie pomocy humanitarnej i wsparcie narodu tadżyckiego w trudnym momencie. Wyraził również uznanie za pomoc w ewakuacji obywateli Tadżykistanu do ich ojczyzny oraz w tranzycie towarów przez terytorium Kazachstanu.
Również podczas rozmowy telefonicznej między ministrami spraw zagranicznych Kazachstanu, Muchtarem Tleuberdi a Kirgistanu, Czingizem Ajdarbekowym strona kirgiska wyraziła szczerą wdzięczność dla władz Kazachstanu za decyzję o udzieleniu pomocy humanitarnej.
W najbliższej przyszłości pomoc ta dotrze do miejsc przeznaczenia w Kirgistanie i Tadżykistanie.
Kazachstan, jako odpowiedzialny członek społeczności międzynarodowej, w kontekście globalnej pandemii koronawirusa nie ustępuje i nadal zapewnia niezbędną pomoc humanitarną krajom partnerskim. W lutym tego roku Kazachstan był jednym z pierwszych państw, które udzieliły Chinom wsparcia partnerskiego w trakcie epidemii COVID-19 w postaci kilku dostaw sprzętu ochrony medycznej.
Zasadniczo świadczenie pomocy humanitarnej jest jednym z ważnych obszarów polityki zagranicznej Kazachstanu. W minionych latach Kazachstan wysyłał różne rodzaje pomocy do Antigui i Barbudy, Afganistanu, Bangladeszu, Kirgistanu, Mołdawii, Mongolii, Birmy, Pakistanu, Serbii, Syrii, Turcji, Japonii itp.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.04.2020, 11:27 |
Źródło informacji | Ambasada Kazachstanu w Polsce |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
30 lat realnej pomocy: jubileusz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Osób Doznających Przemocy Domowej „Niebieska Linia” PAP
Ponad 394 tys. rozmów telefonicznych, 28 tys. odpowiedzi e-mailowych, 8 tys. interwencji - to bezcenny dorobek trzech dekad funkcjonowania Ogólnopolskiego Pogotowia „Niebieska Linia”, działającego na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU). Jubileusz zbiega się w czasie z 20-leciem obowiązywania ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej.- 04.07.2025, 10:20
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Motorowodniacy mówią: wykopmy e-papierosy na aut
Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego dołącza do kampanii edukacyjnej dotyczącej zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie, szczególnie przez młodzież, jednorazowych e-papierosów. Kampanię zainicjował wiosną tego roku Polski Związek Szermierczy.- 03.07.2025, 11:32
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
-
Image
Prof. Paradowska-Stankiewicz: szczepienia ochronne są kluczowe dla bezpieczeństwa epidemiologicznego kraju PAP
Sytuacja epidemiologiczna w kraju zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to biologiczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne. Wśród czynników biologicznych kluczowe są szczepienia ochronne, które, choć tracą na popularności, wciąż skutecznie chronią nas przed chorobami zakaźnymi, poprawiając długość i jakość życia - wskazała prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, zastępczyni kierownika Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB, i konsultant krajowy ds. epidemiologii podczas konferencji prezentującej raport pt.: „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania 2025”.- 03.07.2025, 08:45
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ