Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Podsumowujemy szczyt pandemii i wpływ na Grupę Kapitałową KGHM. Ta sprawa pochłonęła mnóstwo naszej energii i nadal ją monitorujemy. Nasza firma przyłożyła ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa i zapewnienia wszystkiego, co było konieczne pracownikom. W trudnych czasach pracujemy i utrzymujemy produkcję oraz dobry wynik finansowy. Dbamy o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników. Od początku zagrożenia koronawirusem wprowadziliśmy szereg obostrzeń i nakazów. Pracownicy otrzymali pakiety ze środkami dezynfekującymi. Na bieżąco odkażamy przestrzenie wspólne w oddziałach KGHM, zarówno na ziemi, jak i pod ziemią. Dzięki błyskawicznemu i skutecznemu działaniu, liczba zakażeń w naszych zakładach wyniosła zaledwie 7 – powiedział prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński, inaugurując posiedzenie. I dodał: Ta satysfakcjonująca sytuacja w KGHM związana z zagrożeniem koronawirusem to również efekt pracy Rady Medycznej. Konsultowaliśmy z Państwem i ustalaliśmy nasze działania, które na bieżąco wdrażaliśmy w Grupie Kapitałowej. Myślę, że ten cały proces i zagrożenie się nie skończyło, ale nasze wysiłki przyniosły rezultaty. Działamy w normalny sposób w nienormalnych czasach”.
Podczas posiedzenia prezes Chludziński wręczył również akty powołania do Konsultacyjnej Rady Medycznej Arturowi Mazurowi, prezesowi Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji oraz Adamowi Ziembie, dyrektorowi Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. „Wielcy, a do takich zalicza się KGHM, szukają odpowiednich partnerów. Myślę, że DCR zasługuje na to miano. Na pewno jest to szpital, który daje dodatkową, cenną ofertę opieki i usług medycznych” – powiedział prezes Artur Mazur. Wtórował mu dyrektor Ziemba: „W tej chwili jestem po zakupie urządzenia Cobas 6800, które w ciągu 24h jest w stanie wykonać 1200 testów genetycznych. To skala przemysłowa. Zakup jest realizowany między innymi dzięki wsparciu prezesa Marcina Chludzińskiego”.
Członkowie Rady mieli okazję zapoznać się z działaniami, które podjęła spółka, by zabezpieczyć pracowników przed zakażeniem koronawirusem. Głos w sprawie aktualnej sytuacji w Spółce zabrał również wiceprezes ds. Produkcji Radosław Stach: „Od samego początku walczyliśmy o jak najmniejszą liczbę zarażonych pracowników. Działaliśmy bardzo szybko i doprowadziło to do takiej sytuacji, że do dzisiaj w Grupie Kapitałowej KGHM mieliśmy kilkunastu zarażonych. Pracujemy na najwyższych obrotach i nie zwalniamy tempa produkcyjnego”. Wiceprezes Stach podkreślił również, że szczególna czujność zostaje zachowana w kontekście okresu wakacyjnego. „Najnowsza rzecz, którą wprowadzamy to monitorowanie, gdzie nasz pracownik jedzie na urlop – będziemy obserwować te miejsca”.
O podjętych krokach prewencyjnych zapewnił wiceprezes ds. Rozwoju Adam Bugajczuk: „W KGHM i oddziałach firmy zamontowaliśmy najwyższej klasy kamery termowizyjne do badania temperatury u pracowników. Takie kamery są stosowane m.in. na lotnisku w Singapurze. Był to jeden z naszych środków prewencyjnych, który zadziałał i udało nam się w kilku przypadkach wyłapać pracowników i skierować ich na izolację. To pozwoliło nam uchronić się przed ogniskami zapalnymi”.
Profesor Andrzej Horban, Krajowy Konsultant ds. Występowania Chorób Zakaźnych, zwrócił uwagę na pozytywne efekty podjętych w związku z pandemią działań. „Wypada naprawdę pogratulować Zarządowi i całej Grupie KGHM Polska Miedź S.A. W porównaniu z sytuacją – choćby na Śląsku – bardzo widoczne jest zaangażowanie firmy w ochronę pracowników i to jest bardzo budujące. Obostrzenia i utrzymanie dyscypliny wśród pracowników to aktualnie sprawa najważniejsza. Nie możemy z tego rezygnować, zwłaszcza, że przed nami jesień i możliwy wzrost zachorowań”.
W podobnym tonie wypowiedział się profesor Bartosz Łoza, prezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego: Można połączyć interes gospodarczy z rozsądkiem związanym z higieną. Wykazaliście się znakomitą polityką informacyjną skierowaną do ludzi, która nie skutkowała niewiarą lub buntem. Zaufano wam – to jest czynnik, na który Państwo zasłużyliście. Utrzymajcie to – dzięki temu utrzymacie lojalność i zaufanie pracowników”.
W skład Rady wchodzą przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM Polska Miedź S.A. W jej gronie znaleźli się również lekarze z Miedziowego Centrum Zdrowia z Lubina, która to placówka od wielu lat prowadzi zakrojone na bardzo szeroką skalę badania w zakresie profilaktyki zdrowotnej.
Rada i jej członkowie na bieżąco wspierają wszelkie działania KGHM związane z szeroko rozumianą profilaktyką zdrowotną. Jednocześnie Rada Medyczna pomaga w wypracowaniu rocznych i wieloletnich porozumień z gminami i powiatami Zagłębia Miedziowego.
Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. działa na rzecz zwiększenia wiedzy pracowników i mieszkańców regionu w zakresie profilaktyki zdrowotnej, przyczynach chorób i możliwości ich zapobiegania.
Do udziału w pracach Rady Medycznej zaproszeni zostali również uznani naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia.
Więcej informacji udziela Martyna Jarząbek:
e-mail: martyna.jarzabek@kghm.com
tel. 509 921 364
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.06.2020, 22:01 |
Źródło informacji | KGHM |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
W 2024 roku pociągami PKP Intercity podróżowało 78,5 mln pasażerów
W ubiegłym roku PKP Intercity zanotowało rekordową liczbę pasażerów - 78,5 mln i szacuje, że w 2025 roku z jego usług skorzysta ponad 83,5 mln osób. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych najczęściej w 2024 roku wybierali trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Lublinem. Przewoźnik oferuje 505 połączeń międzymiastowych.- 31.01.2025, 15:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Baker McKenzie: przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń pomogą zmniejszyć lukę płacową
Nowe przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń powinny zmniejszyć nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn, choć ich wdrożenie może stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm, twierdzą prawnicy kancelarii Baker McKenzie. Zgodnie z dyrektywą unijną, pracodawcy zaraportują dane o luce płacowej, a jeśli wyniesie ona 5 proc. lub więcej bez obiektywnego uzasadnienia, będą musieli przeprowadzić wspólną ocenę płac z przedstawicielami pracowników.
- 31.01.2025, 10:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Baker McKenzie
-
Image
Trzeci salon rowerowy spółki Dadelo S.A. otworzy się już 1 lutego
W sobotę 1 lutego otwarty zostanie trzeci salon stacjonarny CentrumRowerowe.pl. Sklepy należą do Dadelo S.A., spółki notowanej na warszawskiej giełdzie, której główną działalnością jest sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych online. Tym razem na lokalizację sklepu wybrane zostało Trójmiasto, a dokładniej Morski Park Handlowy w Gdańsku. Otwarcie kolejnego obiektu jest realizacją długofalowej strategii, która zakłada uruchomienie sieci 7 salonów stacjonarnych do 2027 roku.- 31.01.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Oponeo
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ