Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wicepremier, minister rozwoju wzięła w poniedziałek udział w konferencji „Wpływ COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych”, organizowanej w Krakowie przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.
Wicepremier poinformowała, że branża budowlana „przechodzi chorobę COVID-19 bardzo łagodnie”.
„Wiemy, że branża budowlana, w tym budownictwo mieszkaniowe przez ostatnie cztery, pięć lat - to wzrost z roku na rok. W zakresie budownictwa mieszkaniowego ubiegły rok był rekordowy – osiągnęliśmy poziom ponad 200 tys. mieszkań oddanych, a w tym roku zapowiadało się bicie kolejnego rekordu” – mówiła minister.
Jak podkreśliła, w związku z pandemią COVID-19 sytuacja jest trudniejsza, przedstawiciele branży budowlanej, w tym deweloperzy, również sygnalizują niepokój w związku z niepewnością Polaków o ich przyszłość, miejsca pracy. Jednak – zaznaczyła wicepremier – dane gospodarcze po pierwszych dwóch kwartałach „nie są pesymistyczne” i możemy mówić o „stanie umiarkowanego optymizmu”.
Liczba mieszkań sprzedanych po pierwszych dwóch kwartałach wynosi – według danych przywołanych przez minister – niemal 90 tys., a 800 tys. projektów jest w realizacji. „To kilkuprocentowy wzrost w tym roku w stosunku do porównywalnego okresu w roku ubiegłym” – zauważyła.
Podkreślając ważną rolę budownictwa w rozwoju krajowej gospodarki, poinformowała, że rząd przygotował projekty ustaw, które mają służyć z jednej strony wzrostowi liczby mieszkań w sektorze budownictwa społecznego, z drugiej strony wesprzeć także mocno rynek komercyjny.(PAP)
autor: Beata Kołodziej
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.06.2020, 16:45 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |