Newsletter

PAMAPOL SA (13/2020) Zawarcie przez Emitenta i spółki zależne aneksu do umowy kredytu konsorcjalnego

29.06.2020, 21:33aktualizacja: 29.06.2020, 21:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 13/2020

Zarząd PAMAPOL S.A. (Emitent, Pamapol) informuje, że w dniu 29 czerwca 2020 r. pomiędzy Emitentem, Warmińskimi Zakładami Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Sp. z o.o. (WZPOW), Mitmar Sp. z o.o. (Mitmar) jako Kredytobiorcami a Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski S.A. oraz Credit Agricole Bank Polska S.A. jako Kredytodawcami doszło do podpisania aneksu (Aneks) do umowy kredytu konsorcjalnego z dnia 21 września 2017 r. (Umowa Kredytu, raport bieżący nr 18/2017), zmienionego w szczególności aneksem z dnia 15 maja 2019 r. (raport bieżący nr 4/2019).

W treści Aneksu Kredytodawcy wyrazili zgodę na zmianę wskaźników finansowych określonych w Umowie Kredytu poprzez dostosowanie ich do aktualnej sytuacji rynkowej oraz na uwzględnienie w definicjach kowenantów wyłączeń wynikających z zastosowania MSSF 16. W odniesieniu do Kredytu Inwestycyjnego, o którym mowa w raporcie bieżącym nr 4/2019, zaakceptowano możliwość przeznaczenia niewykorzystanej kwoty tego kredytu udzielonego Emitentowi, na sfinansowanie bieżącej działalności Emitenta, do maksymalnej kwoty 2,7 mln zł.

Aneks wprowadził ponadto zmiany okresów udostępnienia i terminów rozpoczęcia spłat Kredytu Inwestycyjnego dla Pamapol i Mitmar. Kredyt Inwestycyjny dla Pamapol będzie udostępniony w okresie do 31 lipca 2020 r. i będzie spłacany począwszy od sierpnia 2020 r., natomiast Kredyt Inwestycyjny dla Mitmar będzie udostępniony w okresie do 30 listopada 2020 r. i będzie spłacany począwszy od grudnia 2020 r. Terminy udostępnienia i rozpoczęcia spłaty Kredytu Inwestycyjnego dla WZPOW, określone w raporcie bieżącym nr 4/2019, nie uległy zmianie.

Jednocześnie zgodnie z postanowieniami Aneksu Kredytobiorcy zobowiązali się do dnia 30 listopada 2020 r. pozyskać dodatkowe finansowanie w stosunku do finansowania posiadanego obecnie, w formie kapitału (funduszy) własnych lub zadłużenia finansowego, w kwocie nie niższej niż 20 mln zł ("Dodatkowe Finansowanie"), przy czym Dodatkowe Finansowanie może zostać zaciągnięte przez Kredytobiorców jedynie za uprzednią pisemną zgodą wszystkich Kredytodawców wedle ich uznania. W związku z tym Kredytobiorcy będą zobowiązani do przedstawienia Kredytodawcom wstępnego planu uzyskania Dodatkowego Finansowania zawierającego w szczególności wskazanie źródła Dodatkowego Finansowania oraz harmonogramu działań związanych z jego pozyskaniem. Kredytobiorcy mają zapewnić, by wszystkie ich płatności na rzecz podmiotu udzielającego Dodatkowe Finansowanie były w pełni podporządkowane spłacie zobowiązań Kredytobiorców wynikających z Umowy Kredytu. Niespełnienie przez Kredytobiorców któregokolwiek z ww. obowiązków stanowić będzie naruszenie Umowy Kredytu.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.06.2020, 21:33
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ