Newsletter

Stadion Narodowy dla Chopina byłby za mały

26.08.2020, 16:40aktualizacja: 26.08.2020, 16:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina/Dmitry Shishkin
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina/Dmitry Shishkin

Festiwal „Chopin i jego Europa”, który odbywa się w Warszawie w dniach 15-31 sierpnia, bije rekordy popularności w sieci. Koncerty w Filharmonii Narodowej są otwarte dla publiczności, ale ze względu na ograniczenia sanitarne do sali koncertowej wejść może zaledwie 400 osób. W związku z tym organizator Festiwalu, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, zdecydował się na transmitowanie niemal wszystkich koncertów w otwartym dostępie na kanale YouTube (www.youtube.com/chopininstitute) oraz w mediach społecznościowych.

Jednego koncertu słucha średnio około 6000 osób, czyli niemal sześciokrotnie więcej, niż zmieściłoby się w Filharmonii Narodowej bez obostrzeń sanitarnych. Jak dotąd festiwalowych koncertów posłuchało w sumie blisko 80 000 osób. Taka frekwencja nie zaskakuje, Fryderyk Chopin bowiem niezmiennie jest magnesem dla wielbicieli muzyki z całego świata. W roku 2015 koncertów finałowych Konkursu Chopinowskiego słuchało średnio 100 000 osób, czyli znacznie więcej, niż mieści się na Stadionie Narodowym.

Ze względu na pandemię Covid-19 kolejna, XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego została przełożona na rok 2021, ale jeszcze w kolejnych dniach sierpnia można w Warszawie spotkać się z laureatami minionych edycji, w tym zwyciężczynią jubileuszowej edycji Konkursu w roku 2010, Yulianną Avdeevą, której występ zakończy 16. edycję festiwalu „Chopin i jego Europa”.

Szczegóły na www.festiwal.nifc.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.08.2020, 16:40
Źródło informacji Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ