Newsletter

Poczta Polska: możliwe nadawanie przesyłek m.in. do Argentyny i Czarnogóry

25.09.2020, 18:01aktualizacja: 25.09.2020, 18:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Poczta Polska przywróciła możliwość wysyłania przesyłek do Argentyny, Czarnogóry, Kenii, Pakistanu i Tunezji - wskazała spółka w piątkowym komunikacie. Przesyłki kurierskie można obecnie wysyłać do 20 państw, a paczki do ponad 40 krajów.

"Poczta Polska odpowiada za przesyłkę na terenie naszego kraju. Za to, co dzieje się z nią dalej oraz w jakim ostatecznie dotrze ona stanie, odpowiadają inne poczty na drodze, którą podąża przesyłka" - zaznaczyła w komunikacie rzeczniczka PP Justyna Siwek.

Dodała, że należy się liczyć z możliwymi opóźnieniami doręczeń przesyłek w związku z utrudnieniami na drogach europejskich oraz ograniczeniami prac służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i zagranicą. "Opóźnienia wynikają z ograniczeń zwłaszcza w transporcie lotniczym do niektórych krajów oraz opóźnieniach w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych" - wskazała Siwek.

Jak podkreślono w komunikacie, klienci Poczty Polskiej mogą już wysyłać przesyłki do ponad 60 państw. W ostatnich dniach firma uruchomiła wymianę korespondencji z Argentyną, Czarnogórą, Kenią oraz Tunezją. 22 września wprowadziła możliwość wysyłania paczek priorytetowych do Japonii.

Z kolei od 3 września klienci w Polsce mogą wysyłać przesyłki kurierskie (EMS) do kolejnych państw takich jak: Austria, Białoruś, Bułgaria, Grecja, Irlandia, Islandia, Norwegia, Singapur, Słowacja, Węgry i Wielka Brytania.

"Przesyłki kurierskie, które są zaliczane do najszybciej doręczanych, można obecnie wysyłać w sumie do 20 państw, m.in. Niemiec i Holandii. Paczki pocztowe można natomiast nadawać do ponad 40 krajów" - wyjaśniono. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.09.2020, 18:01
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ