Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Według danych Eurostatu, stopa bezrobocia w Polsce we wrześniu wyniosła – tak jak w miesiącu poprzednim – 3,1 proc. W tym samym czasie liczba bezrobotnych spadła natomiast z 529 tys. do 525 tys. Przeciętna stopa bezrobocia w krajach Unii Europejskiej wyniosła we wrześniu br. 7,5 proc. Tak samo było w miesiącu poprzednim.
"Po raz kolejny Polska znalazła się w ścisłej czołówce krajów z najniższym wskaźnikiem bezrobocia w całej Unii Europejskiej. Lepiej od nas, tak jak w miesiącach poprzednich, wypadły tylko Czechy. Doniesienia te pozwalają nam na umiarkowany optymizm, bo pokazują, że sytuacja na rynku pracy w naszym kraju jest stabilna. Eurostat to potwierdza" – oceniła dla PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Szefowa MRiPS podkreśliła, że najnowsze informacje na temat bezrobocia w Polsce i Unii Europejskiej najlepiej dowodzą, że podejmowane przez rząd działania służące wspieraniu polskiej gospodarki, przedsiębiorców i ochronie miejsc pracy są skuteczne.
"Uratowane miejsca pracy to poczucie bezpieczeństwa polskich rodzin, a na tym nam dzisiaj szczególnie zależy" – dodała Maląg.(PAP)
autorka: Karolina Kropiwiec
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.10.2020, 15:48 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Ruszył nabór do kolejnej rundy programu ORLEN Skylight accelerator
W ramach kolejnej edycji ORLEN Skylight accelerator na uczestników czeka ponad 20 wyzwań technologicznych i biznesowych określonych przez spółki z Grupy ORLEN. Młode technologiczne spółki mogą odpowiedzieć na wyzwania określone w ramach następujących obszarów tematycznych: cyfrowa organizacja, nowoczesna stacja i klient przyszłości, przemysł 4.0 oraz bezpieczna i innowacyjna organizacja, jak również optymalizacja energetyczna i procesowa. Nabór do programu akceleracyjnego potrwa do 17 lutego 2025.- 05.02.2025, 15:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ORLEN
-
Image
XXVI edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” – zgłoś innowację, która zmieni rynek
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczęła XXVI edycję prestiżowego konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, którego celem jest wyłonienie najbardziej przełomowych produktów i technologii o istotnym potencjale zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 marca 2025 roku. Podczas gali finałowej dowiemy się, jakie projekty już wkrótce będą zmieniać naszą rzeczywistość. Dla zwycięzców w trzech kategoriach przewidziano nagrody finansowe w wysokości 100 tys. zł, a dla wyróżnionych – 25 tys. zł.- 05.02.2025, 14:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PARP
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ