Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wprowadzenie takiego rozwiązania jest absolutną innowacją dla badań kryminalistycznych. Opinie w zakresie podpisu biometrycznego stają się kategoryczne. Policja na podstawie cech biometrycznych podpisu może ustalić, czy został sfałszowany.
„Zapis cech biometrycznych zawartych w aplikacji jest niemożliwy do naśladowania. Każdy podpis dzięki zastosowaniu nowej technologii jest unikalny, przez co wyniki są wiarygodne” – mówi komisarz Anna Przewor, kierownik Zakładu Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.
Wieloletnie badania dowiodły, iż firmy i instytucje korzystające z podpisu elektronicznego zawierającego cechy biometryczne mają gwarancję jego bezpieczeństwa.
„Wciąż obserwujemy wśród wielu firm stosowanie podpisów bez warstwy biometrycznej, co jest wysoce ryzykowne. Zdecydowanie rekomendujemy rozwiązanie bezpieczniejsze” – dodaje Anna Przewor.
Czym jest podpis biometryczny?
„Podpis biometryczny jest odręcznie nakreślonym podpisem złożonym na dedykowanym do tego urządzeniu, na tablecie. Natomiast długopis zastępuje rysik. Nakreślony w ten sposób podpis składa się z punktów zapisywanych w maksymalnie krótkich odstępach czasowych. Czas mierzony jest w mili sekundach. Każdemu punktowi przyporządkowany jest czas, w którym zostało zapisane, nacisk oraz współrzędne x, y, które umożliwiają ich weryfikację. Nie ma możliwości podrobienia takiego podpisu” – mówi Anna Przewor.
Podpis elektroniczny – nowe technologie nie tylko dla biznesu
Jak widać na przykładzie policji podpis elektroniczny może być wykorzystywany nie tylko w biznesie lecz również badaniach mogących rozwiązać wiele spraw natury kryminalnej. Ma ogromne możliwości weryfikacji.
„Cyfryzacja niewątpliwie nabrała tempa, obserwujemy to również wśród jednostek administracji publicznej. Podpis elektroniczny daje nam niezliczone możliwości, pozwala zaoszczędzić czas, podpisać dokumenty z dowolnego miejsca na świecie. W dobie panującej pandemii szczególnie się sprawdza, gdyż umożliwia pracę zdalną i błyskawiczną realizację założonych zadań. Co najistotniejsze należy pamiętać o wyborze tego najbezpieczniejszego” – stwierdza Mariusz Sławek wiceprezes Zarządu Infinite IT Solutions, jednego z liderów branży paperless.
Opinie w zakresie wiarygodności podpisów biometrycznych są obecnie wydawane w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji lecz wkrótce będą wydawane w laboratoriach policyjnych w całej Polsce. Za dostawę oprogramowania do podpisywania elektronicznego odpowiada Infinite IT Solutions, dostawca nowych technologii i systemów IT dla biznesu.
Źródło informacji: Centralne Laboratorium Kryminalistyczne
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.11.2020, 10:34 |
Źródło informacji | Centralne Laboratorium Kryminalistyczne |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Gazowce ORLENU pojawiły się w miastach. Ruszyła kampania o bezpieczeństwie energetycznym
Niemal 400 lokalizacji billboardów oraz citylightów w Polsce. Do tego kluczowe tytuły prasowe i cyfrowe. ORLEN ruszył z szeroką kampanią, w której wyjaśnia rolę gazu ziemnego w transformacji energetycznej. Koncern postawił na błękitne paliwo jako to, które zapewni Polakom bezpieczeństwo i stabilność podczas przebudowy krajowego systemu energetycznego.- 10.04.2025, 16:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ORLEN
-
Image
Sektor ogrodniczy - 5 wyzwań dla bezpieczeństwa żywnościowego
Liderzy branży warzywnej, jabłkowej i jagodowej ocenili zagrożenia na polu bezpieczeństwa żywnościowego. Jest to m.in. niekorzystna struktura polskiego rynku rolno-spożywczego, wynikająca z niej niska rentowność, rozwój kompetencji produkcyjnych za cenę braku kontroli nad łańcuchem wartości. Określili także 5 obszarów strategicznych dla rozwoju sektora. To obszary niezbędnych działań, które należy poddać debacie.- 10.04.2025, 13:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
-
DEKRA continues on a path of growth and transformation. Future-oriented business model ensures successful fiscal year 2024
- Revenue and EBIT increased again in 2024, despite a volatile environment.
- Number of core employees grew further.
- DEKRA is very well positioned in its 100th anniversary year as it successfully transforms from a traditional vehicle inspection provider into a leading independent expert for digital and software-defined mobility.- 10.04.2025, 13:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ