Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SAO PAULO, 4 grudnia 2020 r. /PRNewswire/ - Poszukując rozwiązań, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2, rządy i naukowcy na całym świecie promują działania na rzecz wprowadzenia bardziej efektywnych technologii sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi. Z tego względu wodór okazał się być kluczowym elementem dekarbonizacji gospodarki.
Naukowcy z renomowanych uniwersytetów i specjaliści z branży będą dyskutować o tym, jak technologie produkcji wodoru i ich zastosowanie w ogniwach paliwowych mogą zrewolucjonizować sektor energetyki i transportu podczas Webinarium Charles Hatchett Award 2020, wirtualnego spotkania, które odbędzie się 7 grudnia o godzinie 14:00 (CET).
Główną prelekcję wygłosi Manish Chhowolla, profesor materiałoznawstwa na Uniwersytecie Cambridge oraz laureat Charles Hatchett Award 2020, dorocznej nagrody ratyfikowanej przez brytyjski Institute of Materials, Minerals and Mining (IOM3).
„Nowe rozwiązania w ramach transformacji energetycznej mają ścisły związek z naszym programem rozwoju technologicznego i strategiami rozwoju. Wodór stanowi zrównoważone rozwiązanie dla złożonych wyzwań naszego społeczeństwa, ponieważ umożliwia stworzenie cyklu całkowicie wolnego od emisji dwutlenku węgla” - wyjaśnia Rogerio Pastore, szef programu energetycznego CBMM.
W ramach webinarium, które zorganizuje CBMM, światowy lider w rozwoju produktów niobowych, planowany jest również udział Silke Frank, dyrektor generalnej Mission Hydrogen; Ricardo Limy, wiceprezesa CBMM; Robsona Monteiro, starszego specjalisty ds. rozwoju rynku w CBMM; Katsuyoshi’ego Kakinumy, profesora Centrum Nanomateriałów Ogniw Paliwowych na Uniwersytecie Yamanashi; Barra Zulevi’ego, prezesa i dyrektora ds. technologii Pajarito Powder; oraz Shanny Knights, dyrektor ds. technologii w Ballard Power Systems.
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń i zarejestrowania się na bezpłatny webinar na stronie: https://niobium.tech/CharlesHatchettAwardWebinar2020
CBMM
Jako światowy lider w wytwarzaniu i komercjalizacji produktów niobowych, spółka obsługuje ponad 400 klientów w 40 krajach. CBMM ma siedzibę w Brazylii, a biura i filie spółki znajdują się w Chinach, Holandii, Singapurze, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Firma dostarcza najnowocześniejsze produkty i technologie dla sektora infrastruktury, transportu, lotnictwa i energetyki. W 2019 roku CBMM zainwestowała w 2DM, spółkę wyspecjalizowaną w produkcji grafenu.
Źródło: CBMM
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.12.2020, 14:57 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |