Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Seniorzy w ramach pakietu badań mogą wykonać bezpłatnie m.in. badania krwi, moczu, EKG, testy ruchowe i sprawnościowe oraz odporności psychicznej. Wyniki otrzymanych badań i testów pozwalają stworzyć bilans, który daje lekarzom informację o zdrowiu pacjentów. Program w zeszłym roku realizowało pilotażowo Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.
– Seniorzy powyżej 70. roku życia są u nas poddawani kompleksowej diagnostyce. Pacjenci są konsultowani lekarsko, a jeśli jest taka potrzeba, kierowani są na leczenie. W tym roku kontynuujemy program – mówi Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. W ubiegłym roku udało się przebadać 150 polkowickich seniorów.
– U części pacjentów zdiagnozowano choroby geriatryczne, ale szybka diagnostyka umożliwiła podjęcie leczenia. Seniorzy konsultowani są nie tylko z lekarzem geriatrą, ale i neurologiem i psychiatrą – dodaje Marzena Czarzasta-Omińska, naczelna pielęgniarka polkowickiej przychodni.
Z kompleksowych badań w ramach „Bilansu Zdrowia Seniora” skorzystała polkowiczanka Wacława Pomian.
– Pielęgniarka umówiła mnie najpierw na konkretny termin badań, a po ich wykonaniu na wizytę lekarską. Z terminami nie ma problemu, panie ustalają je z pacjentami – mówi pani Wacława. – Pani doktor oceniła moje wyniki, wyjaśniła jakiej opieki specjalistycznej jeszcze potrzebuję. Nie musiałam się martwić o to, gdzie szukać lekarzy specjalistów, bo wszystkim zajęła się pielęgniarka. Jestem bardzo zadowolona – dodaje polkowiczanka. Senioralny kompleks badań to jedna z obietnic wyborczych burmistrza Polkowic.
– Staramy się, aby nasi seniorzy byli objęci jak najlepszą opieką i zachęcam do udziału w tych badaniach – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Zwłaszcza w tym trudnym okresie covidowym dobrze jest profilaktycznie badać swoje zdrowie – podkreśla.
Gdzie się zgłaszać? Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, ul. Kominka 7, pokój 114, od godz. 7 do 14 – nr tel. 76 746 08 06.
Tekst: Urszula Romaniuk
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.01.2021, 06:59 |
Źródło informacji | Polkowice |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom