Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Ponieważ ryzyko infekcji jest niższe na zewnątrz niż w pomieszczeniach zamkniętych, szybkie testy na koronawirusa są coraz częściej przeprowadzane na zewnątrz, według nal von minden GmbH z Moers w Niemczech.
„Pomysł wykonania szybkiego testu na zewnątrz nie jest oczywiście zły. Jednak w okresie zimowych chłodów zdecydowanie to odradzamy, w przeciwnym razie wynik testu może być zafałszowany. Wszystkie komponenty testowe, takie jak kaseta testowa, próbka i bufor muszą mieć temperaturę od 15 do 30 stopni Celsjusza” - mówi Roland Meißner, dyrektor firmy nal von minden GmbH.
W niskich temperaturach wszystkie procesy przebiegają wolniej. Meißner: „przepływ cieczy jest wolniejszy. W rezultacie reakcja próbki pobranej z nosogardła lub gardła z przeciwciałami w szybkim teście trwa dłużej. Może to prowadzić do fałszywych wyników”.
Dlatego test na obecność antygenu NADAL® COVID-19 powinien być wykonywany w pomieszczeniach zamkniętych lub w temperaturze pomiędzy 15 a 30 stopni Celsjusza, podkreśla Meißner. Informacja ta jest zawsze podana w ulotce dołączonej do opakowania.
Test na obecność antygenu NADAL® COVID-19 przy prawidłowym zastosowaniu oferuje najwyższą jakość, co zostało niedawno potwierdzone w badaniu przeprowadzonym przez renomowany Szpital Uniwersytecki Charité w Berlinie. Niemieckie Federalne Ministerstwo Zdrowia również poleca szybki test firmy nal von minden GmbH i włączyło go do krajowej strategii testowania.
Wynik testu na obecność antygenu NADAL® COVID-19 jest dostępny po 15 minutach. Musi on być również odczytany dokładnie po 15 minutach, ponieważ jest to dokładnie czas, w którym zachodzą pożądane reakcje immunologiczne.
W celu przeprowadzenia testu, pracownicy służby zdrowia pobierają wymaz z gardła lub nosogardła.
„Podczas pobierania wymazu z gardła należy upewnić się, że wymazówka nie dotyka języka ani zębów. W przeciwnym razie materiał próbki mógłby się tam zanieczyścić - mówi Meissner. - Dlatego ogólnie bezpieczniejsze jest pobranie wymazu z nosogardła”.
W ten sposób przeprowadza się test
*Ważne! Należy zapewnić temperaturę w pomieszczeniu co najmniej 15 stopni Celsjusza! (maks. 30 stopni)
1. delikatnie wstrząsnąć fiolką z buforem,
2. trzymając fiolkę pionowo, dodać 10 kropli do probówki,
3. następnie umieścić wymazówkę z próbką w probówce. Teraz należy obracać wymazówką. Aby wyodrębnić antygeny, należy ścisnąć probówkę z wymazówką 10-15 razy,
4. pozostawić roztwór z wymazówką w środku na około 2 minuty,
5. podczas wyjmowania wymazówki wycisnąć jak najwięcej płynu,
6. nałożyć nakrętkę z kroplomierzem na probówkę,
7. trzymając probówkę pionowo, umieścić 2 krople próbki w polu testowym na kasecie testowej,
8. odczytać wynik testu po dokładnie 15 minutach.
KONTAKT:
Hellwig PR
Gabriele Hellwig
Garstedter Weg 268
22455 Hamburg
tel. +49 /40 / 38 66 24 80
e-mail: info@hellwig-pr.de
Źródło informacji: Hellwig PR
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.01.2021, 08:35 |
Źródło informacji | Hellwig PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei
-
Nowe wytyczne Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich: pacjent może zweryfikować personel i sprzęt PAP
„Ogłoszone 9 grudnia nowe wytyczne Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich (SCOP) to ważne i przydatne narzędzie dla pacjentów poszukujących możliwości korekty wady wzroku” – komentuje Agnieszka Szpara, prezes zarządu sieci klinik Optegra.- 30.12.2024, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom