Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wyniki tegorocznego badania ankietowego, przeprowadzonego w ramach akcji „Wielki Badanie Wzroku”, potwierdzają, że z powodu pandemii częściej i dłużej wykonujemy czynności obciążające dla oczu. 77% z nas spędza więcej czasu wolnego przed komputerem czy tabletem, 60% w większym zakresie wykorzystuje komputer do nauki lub pracy, a 57% poświęca więcej godzin na oglądanie telewizji.
Jednocześnie Polacy niezmiennie zaniedbują wzrok. Choć blisko ¾ z nas zgadza się, że badanie wzroku powinno powtarzać się co roku, to tylko 31% wcieliło to w życie. Od zaleceń lekarzy silniejsze okazują się więc: subiektywnie stwierdzany brak potrzeby (48%), deklarowany brak wady wzroku (38%) czy brak dolegliwości ze strony oczu (33%). Ponadto, prawie 40% jest zdania, że niepokojące symptomy ze strony oczu, takie jak swędzenie czy zaczerwienienie, to normalne objawy zmęczenia, które wystarczy przeczekać bez konsultacji z lekarzem.
„Połowa Polaków podziela zdanie, że z powodu zmian wymuszonych przez pandemię ich wzrok cierpi. Co drugi z nas chciałby lepiej zadbać o swoje oczy, ale nie wie, jak może to zrobić. A to bardzo proste: najważniejsza są regularne wizyty u specjalisty. Zwłaszcza w pandemii, czasie tak obciążającym dla wzroku” – przypomina dr n. biol. Robert Grabowski, dyrektor medyczny Vision Express.
Odpowiedzią na zwiększone potrzeby naszych oczu jest ogólnopolska akcja „Wielkie Badanie Wzroku” organizowana przez Vision Express. Od 22 lutego we wszystkich salonach można umówić się na konsultacje ze specjalistą, który sprawdzi stan wzroku i w razie potrzeby pomoże dobrać odpowiednią korekcję.
Wizytę można wygodnie umówić na wielkiebadaniewzroku.pl.
Pełną listę salonów i szczegóły akcji znaleźć można na www.visionexpress.pl.
[1] Badanie opinii publicznej zrealizowane dla Vision Express metodą CAWI przez IQS Sp. z o.o. w lutym 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1649 Polaków, powyżej 15. roku życia.
KONTAKT:
Wojciech Pietras
Walk PR
e-mail: wojciech.pietras@walk.pl
tel. +48 572 728 597
Źródło informacji: Vision Express
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.02.2021, 12:00 |
Źródło informacji | Vision Express |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom