Pobierz materiał i Publikuj za darmo

– Miasto od kilkunastu lat systematycznie rozwija sieć infrastruktury rowerowej, która liczy już ponad 180 km. Przystępujemy do kolejnych zadań w tym zakresie. Realizacja projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego pozwoli na powstanie ponad 1 km nowych ścieżek rowerowych. Planowane działania na 2021 rok, w zakresie infrastruktury rowerowej, dotyczą także opracowania dokumentacji projektowej dla dwóch kolejnych ścieżek. Ponadto realizowana obecnie inwestycja przebudowy Al. Racławickich otworzy już w tym roku, długo oczekiwany przez rowerzystów, dojazd do centrum miasta od strony zachodniej. W ramach tej inwestycji docelowo wybudowanych zostanie około 4 km ścieżek rowerowych.Wygodna infrastruktura rowerowa, pozwalająca na omijanie ruchliwych ulic, powstała również z końcem ubiegłego roku na terenie odnowionego Parku Ludowego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Inwestycji i Rozwoju.
Planowana ścieżka rowerowa przy ul. Cukrowniczej zostanie poprowadzona od boisk treningowych przy Arenie Lublin do istniejącej ścieżki za mostem na Bystrzycy. Docelowo powstanie łącznik o długości około 200 m i szerokości ponad 4 m. Chodnik z kostki brukowej będzie miał szerokość 2 m, a ścieżka z asfaltu 2,5 m. Od strony parkingu przewidziano wygodny wjazd dla rowerzystów na jezdnię. Ścieżka rowerowa przy ul. Cukrowniczej to realizacja projektu D-21 z VII edycji Budżetu Obywatelskiego pn. Rowerem na Polibudę. Na projekt zagłosowało 367 osób.
Drugi przetarg, również realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, dotyczy zaprojektowania i budowy ścieżki rowerowej przy al. Solidarności na odcinku od wjazdu do PZM do ul. Prusa. Zadanie będzie realizowane wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, który na tym samym odcinku planował przebudować chodnik. Na tę okoliczność podpisano porozumienie o współpracy. Całe zadanie zakłada wykonanie chodnika o długość około 180 m, ścieżki rowerowej o długości około 260 m oraz przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności - ul. Prusa - ul. 3 Maja.
W przypadku obu zamówień termin ich realizacji to 4 miesiące od daty podpisania umowy.
Aktualnie trwają już prace drogowe przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Północnej. Jej długość wyniesie około 650 m. Ścieżka będzie jednostronna, ale dwukierunkowa o szerokości 2,5 m. Realizowane zamówienie obejmuje dwa projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego:
- ścieżka rowerowa przy Północnej - bezpieczniej na Czechów/ Botanik/ Skansen/ Szerokie i do Śródmieści (budowa ścieżki rowerowej pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie Rotmistrza Pileckiego do ul. Kosmowskiej);
- ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności - kontynuacja (opracowanie i budowa ścieżki rowerowej od ul. Kosmowskiej do al. Smorawińskiego).
W ramach pierwszej części zadania wykonano już wszystkie prace przy przesadzaniu zieleni, w celu przygotowania terenu pod realizację, ustawiono obrzeża i na ukończeniu jest już wykonanie podbudowy. Układanie warstw bitumicznych zaplanowano na obu częściach zadania jednocześnie, w celu uniknięcia niepotrzebnych połączeń nawierzchni. Część II zadania jest na etapie uzgadniania dokumentacji projektowej.
Planowane działania na ten rok, w zakresie ścieżek rowerowych, dotyczą jeszcze opracowania dokumentacji projektowej dla dwóch lokalizacji: na odcinku od ronda Honorowych Krwiodawców, wzdłuż całej al. Warszawskiej, do Skansenu oraz na ul. Abramowickiej na odcinku od ul. Głuskiej do pętli trolejbusowej w rejonie ul. Sadowej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.05.2021, 18:57 |
Źródło informacji | Lubiln |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Których owoców Polacy chcą jeść więcej?
Konsumenci zwracają większą uwagę na jakość i pochodzenie owoców. Wg. Kantar Polska 65% konsumentów, czyli 21 mln osób, zamierza w nadchodzącym sezonie jeść więcej polskich owoców i warzyw. Rekordowe 10 mln Polaków chce kupować więcej truskawek (30%), podobnie jabłek (29%). Porównując wyniki sprzed roku, najbardziej wzrosła ilość deklaracji zakupu borówek (54%), truskawek (34%), malin (18,4%) i polskich jabłek (18%). To dobre informacje dla plantatorów i sadowników. Patrząc na sezon od strony popytowej, chęci nie powinno zabraknąć.- 08.05.2025, 10:31
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ